Nasze projekty

W lutym rusza grupa wsparcia dla osób wykorzystywanych seksualnie w Kościele

Dorośli, którzy doświadczyli wykorzystania seksualnego w młodości, od lutego będą mogli uczestniczyć w spotkaniach grup wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu". „Ufam, że oferowana pomoc przyczyni się do zaopatrzenia ran osób pokrzywdzonych i będzie sposobem towarzyszenia na drodze ich uzdrowienia” – zaznaczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zachęcając jednocześnie do dzielenia się informacją o nowej inicjatywie.

Dwie grupy wsparcia – osobna dla kobiet i osobna dla mężczyzn – powstają z inicjatywy Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie. Planowanych jest dziesięć, cyklicznych spotkań raz w miesiącu, w soboty,  od lutego 2021 r. do grudnia 2021 r.

Będą się one odbywać w poradni Fundacji przy ul. Siostry Faustyny 70. Osobom pokrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym będą towarzyszyć we wspólnych spotkaniach doświadczeni psychologowie i terapeuci. Możliwe będą też konsultacje prawne.

Aby zapisać się do grupy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie kuuzdrowieniu.pl lub skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 12 260 75 14 (od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00). Uczestnictwo w grupie wsparcia jest bezpłatne dzięki wsparciu finansowemu ze środków Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ: Nowa strona dla osób skrzywdzonych seksualnie w Kościele

np/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite