Nasze projekty

W łączności z Panamą: trwa Panama w Warszawie

Modlitwa, wspólny śpiew, konferencja abp. Grzegorza Rysia - to wszystko już wydarzyło się podczas rozpoczętego o godz. 14 czuwania Panama w Warszawie, w łączności z młodymi na 34. Światowym Dniu Młodzieży.

„Panama w Warszawie” zgromadziła w Świątyni Opatrzności Bożej młodzież z obu warszawskich diecezji. Przyjechali także ich rówieśnicy z innych regionów Polski. Spotkanie zorganizowane przez Wspólnotę Emmanuel prowadzi raper Michał PAX Bukowski. Z młodymi jest już abp Grzegorz Ryś, który wygłosił do młodych katechezę „Jak słuchać Boga?”.

Abp Grzegorz Ryś podzielił swoją katechezę na dwie części: o Bogu i o Maryi oraz jej „TAK”. Rozpoczął od identyfikowania różnych błędnych obrazów Pana Boga, jakie nosimy. Podkreślił, że wbrew temu, czego się po Nim często spodziewamy – On nie chce nam niczego odbierać, a raczej nieustannie dawać. Zabiega o naszą bliskość. Metropolita Łódzki przypomniał również, że On zna nas po imieniu, każdego, „tak jak znał tamtą 13-letnią dziewczynkę w Nazarecie”.

W drugiej części katechezy nawiązując do maryjnego „Fiat” mówił o rozeznawaniu powołania. – Żyjemy dziś w kulturze nie-decyzji, gdzie nieustannie możemy wycofać się z raz podjętego postanowienia albo trwać w swoistym zawieszeniu. Boimy się podejmowania decyzji ponieważ bez przerwy gapimy się w siebie – powiedział abp Ryś.

Reklama
Reklama

Po katechezie w uroczystej procesji wniesiono ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani – symbol ŚDM i rozpoczęła się adoracja.

Najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania młodzieży będzie Msza św. O godz. 19.00, której będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Młodzi wysłuchają homilii papieża Franciszka, która zostanie specjalnie odtworzona.

Archidiecezja Warszawska prowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia

Reklama
Reklama

ad, archwwa/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite