Nasze projekty

„W jak wiara”. O. Adam Szustak zaprasza na Mszę św. z udziałem Powstańców [TRANSMISJA]

Już dziś odprawiona zostanie uroczysta Msza święta z udziałem Powstańców, harcerzy i warszawiaków. Na wydarzenie zaprasza o. Adam Szustak, który wygłosi homilię. Wydarzenie jest transmitowane w internecie!

fot. Stacja7/langustanapalmie, instagram.com

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń towarzyszących. Nie może zabraknąć również modlitwy za poległych Powstańców, ale i tych, którzy nadal są wśród nas.

W niedzielę, 28 lipca w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta z udziałem Powstańców, harcerzy i warszawiaków.

ZOBACZ>>> Jak będą wyglądały obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego? [PROGRAM]

Reklama

Msza św. sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa polowego Wiesława Lechowicza. Natomiast homilię wygłosi znany duszpasterz, dominikanin o. Adam Szustak. Podczas liturgii śpiew poprowadzi schola dominikańska. Wydarzenie transmitowane będzie w mediach społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na kanale youtube dominikanów.

Na Mszę św. zaprasza w specjalnym nagraniu o. Adam Szustak. Zobaczcie!

Wyjątkowy błogosławiony będzie wspominamy podczas Mszy św.

Niedzielna liturgia sprawowana będzie przez wstawiennictwo bł. Michała Czartoryskiego OP z okazji 80. rocznicy jego śmierci i 25‑lecia beatyfikacji. O. Michał Czartoryski był m.in. wychowawcą, architektem, współtwórcą klasztoru na warszawskim Służewie.

PRZECZYTAJ>>> „W jak wolność”. Tomek Wolny: „zapraszam, abyśmy byli razem i oddali hołd Powstańcom”

1 sierpnia 1944 roku udał się na umówioną wizytę do okulisty na Powiślu, gdy zastał go wybuch Powstania Warszawskiego. Zakonnik bez wahania zaangażował się w działania duszpasterskie wśród powstańców i ludności cywilnej. Pełnił posługi religijne, m.in. odprawiał Msze, był kapelanem w szpitalu na Powiślu, urządzonym w piwnicy budynku na rogu ulic Smulikowskiego i Tamka.

Reklama

Na początku września dopadli go tam Niemcy. Mógł się ratować, ale nie chciał zostawić chorych, którymi się opiekował. Niemcy wyciągnęli go ze szpitala i zapytali, kim jest. Dominikanin był w sutannie, nie chciał nawet rozmawiać, pokazał tylko dokumenty. Kazali mu zdjąć sutannę, ale kategorycznie odmówił, wówczas go zabili. Rozstrzelali też wszystkich pacjentów, a następnie spalili ciała zamordowanych. O. Czartoryski znalazł się w gronie 108 męczenników II wojny światowej beatyfikowanych przez Jana Pawła II w Warszawie w 1999 r.

Transmisje z Mszy św. można śledzić tutaj:

1944.pl, KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja