W diecezji kieleckiej zostanie poświęcona pustelnia. Zamieszka w niej kobieta

W parafii Drochlin w dekanacie koniecpolskim kandydatka do życia pustelniczego - Agata, będzie się przygotowywała do złożenia ślubów. W najbliższą niedzielę 14 sierpnia pustelnię w Drochlinie poświęci bp Jan Piotrowski, wprowadzając Agatę na drogę formacji pustelniczej. W diecezji kieleckiej będzie drugą pustelnicą.

fot. amorsanto/cathopic.com

Uroczystość w Drochlinie poprzedzi Msza św. o godz. 17. To już druga pustelnia w diecezji kieleckiej. Pierwsza pustelnia została poświęcona w Sokolinie w 2017 roku. Przebywa w niej pustelnica Izabela, która złożyła śluby wieczyste.

Agata będzie żyła w przygotowanej przez siebie pustelni na terenie parafii Drochlin. Jest to skromne życie w ciszy i odosobnieniu, zakładające samotność z wyboru, choć nie pozbawione możliwości wychodzenia na zewnątrz, celem załatwienia podstawowych spraw związanych z codzienną egzystencją. Reguła, zatwierdzona przez biskupa diecezjalnego, zakłada określony rytm dnia, w tym szczególnie harmonogram modlitw.

Formacja jest wieloaspektowa, rozłożona na kilka lat. Chodzi o pogłębienie duchowe, teologiczne, ale i życiowe – mówi KAI ks. prałat Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego. Jest to czas rozeznania swojego powołania i dojrzewania decyzji, czy to faktycznie jest jej, Agaty droga – dodaje. Kandydatka będzie się zajmowała pisaniem ikon i być może drobnym rękodziełem, nie kolidującym z życiem pustelniczym. Jej formacja odbywa się pod okiem kierownika duchowego wskazanego przez biskupa, w tym przypadku ks. Tomasza Rusieckiego.

Reklama
Reklama

pa. KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę