Nasze projekty

Uratujmy pobitego Maksa! Zapraszamy na koncert charytatywny

Kuzyn naszego redakcyjnego kolegi, Maks Rawłuszewicz z Zabrza ma 22 lata i od kwietnia ubiegłego roku, kiedy został pobity przez nieznanych sprawców, leży sparaliżowany. Rehabilitacja chłopaka kosztuje 30 tys. miesięcznie, dlatego wspólnie z fundacją Avalon zbieramy środki, aby mu pomóc.

Był powielkanocny wieczór, kwiecień 2018 r. gdy Maks znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Tamtych było kilku, do dziś policja nie ustaliła kim byli i o co im chodziło. Pobili chłopaka tak, że jego czaszka została zniszczona niemal całkowicie, szczęka – połamana, a lewa strona mózgu – stłuczona i przebita. Pierwsze diagnozy lekarzy nie dawały mu najmniejszych szans na przeżycie. Ale udało się, choć przez długi czas chłopak pozostawał w śpiączce. Dziś jest już przytomny, ale nadal nie może mówić, aby opowiedzieć co się właściwie stało tamtego wieczoru. Daje jedynie znaki powiekami i nieznacznie głową. Lekarze jednak mówią, że ma szansę nawet na powrót do chodzenia, konieczna jest jednak nieustanna rehabilitacja w zajmującej się takimi przypadkami klinice w Krakowie. Jeden turnus kosztuje ok. 30 tys. zł, zaś chłopak musi ich przejść przynajmniej kilka. Rodziny i znajomych nie stać na ten wydatek, więc Maks trafił pod opiekę fundacji Avalon, zajmującej się pomocą w takich przypadkach. Na dedykowane mu subkonto można wpłacać pieniądze.

Jego leczenie będzie można wspomóc biorąc również udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym pod hasłem #GramynaMaksa, który odbędzie się w piątek 25 stycznia o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Katowicach (ul. Hallera 28). Zagrają zespoły: Dobre Ludzie, Albo i Nie, Gospel Sound, Tree of Sounds. Wejście jest bezpłatne, ale wszyscy chętni będą mogli zakupić wejściówkę-cegiełkę w cenie 10 zł. Będą również sprzedawane ciekawe przedmioty: książki, rękodzieła oraz obrazy otrzymane od zaprzyjaźnionych sióstr zakonnych aż z Madagaskaru. Odbędzie się również licytacja. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na pokrycie kosztów rehabilitacji chłopaka.

Wszyscy, którzy chcieliby mu pomóc, ale nie mogą przybyć na koncert do Katowic, mogą zarówno przekazać mu swój 1 proc. podatku, jak i wesprzeć wpłatą bezpośrednio na konto Fundacji Avalon:

Reklama
Reklama

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem „Rawłuszewicz 9961”

Wszystkich zainteresowanych historią Maksa i jego ciężką walką o powrót do zdrowia przyjaciele i rodzina zaprasza na fanpage Maks wraca do zdrowia i na stronę wydarzenia #GramynaMaksa

 

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę