Nasze projekty

Tragiczny pożar na plebanii. Nie żyje jedna osoba. Jest komunikat kurii

Kuria gliwicka wydała komunikat po pożarze na plebanii w parafii św. Mikołaja w Kozłowie, w którym informuje, że "ogień pochłonął znaczną cześć budynku, a podczas oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki".

fot. Adam Wilson/Unsplash

Do pożaru na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie doszło w sobotę w godzinach porannych.

„Ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilka jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży pożarnej. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki, których nie dało się zidentyfikować. Ich tożsamość będzie badana w laboratorium medycyny sądowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi w tym przypadku o księdza Andrzeja Wandzla, administratora parafii w Kozłowie” – informuje w komunikacie kanclerz kurii w Gliwicach, ks. Sebastian Wiśniewski.

Jak czytamy, biskup gliwicki „po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie udał się osobiście do Kozłowa, aby zapoznać się z sytuacją na miejscu”.

Reklama

„Pasterz Diecezji Gliwickiej wyraża swoją wdzięczność wszystkim strażakom, którzy z wielkim wysiłkiem i poświęceniem przystąpili do akcji gaszenia pożaru, policji oraz służbom ratowniczym, które brały udział w akcji. Ponadto Biskup Gliwicki łączy się duchowo z wiernymi parafii św. Mikołaja w Kozłowie, poleca ich Bożej Opatrzności i prosi wszystkich diecezjan o modlitwę w ich intencji” – informuje kuria.

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę