Nasze projekty

„Torba Charytatywna Caritas” dla potrzebujących z Kijowa

Akcja „Torba Charytatywna Caritas” odbywa się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej po raz drugi. W tym roku tutejsza Caritas pomoże podopiecznym fundacji na Ukrainie. Torbę charytatywną z pracownikami kurii biskupiej przygotował już bp Tadeusz Lityński.

Akcję zapoczątkowana w ubiegłym roku spotkała się z dużym odzewem. Pomysł jest prosty – wystarczy wypełnić specjalną torbę, przygotowaną przez Caritas, żywnością i środkami czystości. To wszystko zostanie przekazane dla najbardziej potrzebujących.

– W zeszłym roku razem zbieraliśmy na ubogie rodziny z terenu naszej diecezji. W tym roku na prośbę Caritas na Ukrainie chcemy wspomóc ich podopiecznych. Oczywiście pomożemy też naszym podopiecznym ze środków własnych – wyjaśnił Leszek Masklak, koordynator akcji.

Tegorocznymi adresatami darów są ubodzy z ulic Kijowa. Oto fragment listu jaki przyszedł od misjonarzy oblatów do Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

Reklama

„Z gorącą prośbą zwracam się do Caritas Zielona Góra o pomoc dla bezdomnych i biednych miasta Kijowa. Caritas Spes opiekuje się bezdomnymi i biednymi w Kijowie. Jako Misjonarze Oblaci M.N, na ulicy karmimy około 300 ludzi, ale też, pomagamy na różny sposób. Potrzebujemy szczególnie dla bezdomnych ok. 300 sztuk przyborów do higieny na przykład: mydła, małe szampony, maszynki do golenia (jednorazowe), pasty do zębów i też szczoteczki. Potrzebujemy ciepłe czapki, rękawice i skarpety, coś pod spodnie np. kalesony, czy rajtuzy. Jest też problem z butami, i też potrzebne są koce, i maści na odmrożenia na rany oraz bandaże, aby robić opatrunki”.

Torbę charytatywną z pracownikami kurii biskupiej przygotował już bp Tadeusz Lityński. – Serdecznie zachęcam diecezjan do włączenia się w akcję pomocy osobom potrzebującym na Ukrainie – powiedział biskup.

Paczkę można przygotować indywidualnie lub w grupie. – W Boże Narodzenie świętujemy przyjście Pana Jezusa do nas. Chcemy, aby ci ludzie, którzy ją otrzymają doświadczyli miłości bliźniego. Chcemy w tym duchu przekazać te paczki, nie z litość, broń Boże! Ale z takiej prawdziwej miłości, która czerpiemy od przychodzącego do nas Boga, aby towarzyszyć w jakimś sensie tym ludziom w tragedii – podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Reklama

Specjalne torby można odbierać w siedzibie Caritas w Zielonej Górze przy ul. Bema 32-34 oraz w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Towarowej 6a. Zakupione dary należy przynieść przed 15 grudnia, ponieważ tego dnia pojadą na Ukrainę.


kk / Gorzów Wielkopolski

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite