Nasze projekty

To procesja Bożego Ciała inna niż wszystkie. Nie przejdzie ulicami, ale popłynie Wisłą

Z przystani w Smoszewie wypłynie w Boże Ciało procesja eucharystyczna do Czerwińska nad Wisłą.

fot. Jacob Bentzinger/Piotr Szajewski/Unsplash

Księża salezjanie z Czerwińska nad Wisłą (diecezja płocka) w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszają na „Procesję Bożego Ciała po Wiśle”, która rozpocznie się o godz. 12.30 w Smoszewie, modlitwą przy figurze św. Barbary – patronki „wodniaków”.

Na pierwszej łodzi popłynie monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Potem, już podczas rejsu, zaplanowano trzy kolejne stacje modlitewne: godz. 13:30-13:45 – stacja modlitewna Wychódźc; godz. 14:15-14:30 – stacja modlitewna Secymin; godz. 16:00-16:15 – stacja modlitewna Czerwińsk nad Wisłą.

Po dopłynięciu do Czerwińska i modlitwie na Bulwarze nastąpi uroczyste odprowadzenie Najświętszego Sakramentu do czerwińskiej bazyliki, połączone ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie dla uczestników uroczystości odbędzie się spotkanie braterskie na Bulwarze Wiślanym w Czerwińsku nad Wisłą. Ważną informacją jest to, że na osoby, które nie posiadają łodzi, będą czekać duże jednostki pływające, liczba miejsc ograniczona – przekazali organizatorzy procesji po Wiśle.

Reklama

Przypominają również o podstawowych zasadach: właściciel łodzi zobowiązuje się do zapewnienia kamizelki wodoodpornej (kapoku) wszystkim wsiadającym i przebywającym na jego łodzi uczestnikom procesji, a także do zachowania wymogów bezpieczeństwa na łodzi: posiadanie koła ratunkowego, gaśnicy, apteczki itp. Na łodziach zachowuje się posłuszeństwo wobec wskazówek i uwag kierowanych przez poszczególnych sterników.

Organizatorami „Procesji Bożego ciała po Wiśle” są: parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą, parafia św. Leonarda w Chociszewie, parafia św. Mateusza w Smoszewie, parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Secyminie – Nowinach (archidiecezja warszawska) oraz miasto i gmina Czerwińsk nad Wisłą.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę