Nasze projekty

To ostatni moment, aby dołączyć do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”

Do tej pory chęć udziału w tegorocznej kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu" zgłosiło ponad 475 tys. uczestników, w tym ponad 91 tys. dzieci z Polski. Jest jeszcze czas, by zgłosić swój udział.

fot. Cathopic

To już ostatni moment, by dołączyć do kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu płynie z Ayos w Kamerunie, gdzie dom dla potrzebujących dzieci stworzyły Siostry Opatrzności Bożej.

Dane, jakie gromadzi PKWP, wskazują, że do tej pory chęć udziału w tegorocznej kampanii zgłosiło ponad 475 tys. uczestników. „Ponad 91 tys. to dzieci z Polski. Akcja odbędzie się 18 października. Wciąż jest czas, by zgłosić swój udział” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl.

Wykładowca UKSW przypomina świadectwo ks. Douglasa Al-Bazi z Iraku, który uprowadzony przez terrorystów przez kilka dni nie otrzymał od nich łyka wody. Kiedy dostrzegł, że łańcuch, jaki krępuje jego ręce ma dziesięć ogniw, zaczął modlić się na nim jak na różańcu. Później przekonywał, że nigdy wcześniej nie doświadczył czegoś podobnego – zaznacza ks. prof. Cisło.

Reklama

Zaproszenie do tego, by dołączyć do kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” płynie z Kamerunu, gdzie w Ayos dom dla porzuconych i opuszczonych dzieci stworzyły Siostry Opatrzności Bożej.

Nie myślcie, że jesteście sami. My również w Kamerunie modlimy się razem z Wami; modlimy się o pokój dla całego świata. Jesteśmy z Wami, trwamy z Wami i łączymy się z Wami każdego dnia na modlitwie różańcowej – podkreśla siostra Amadeusza Sowińska.

W sierocińcu, jaki powstał w Ayos, gdzie pracują Siostry Opatrzności Bożej, na co dzień mieszka 28 potrzebujących dziewczynek. Więcej o ich sytuacji można przeczytać tutaj: https://pkwp.org/newsy/male_rece_dzwigaja_wielkie_ciezary.

Reklama

Malwina Wyszyńska, która koordynuje w Polsce kampanię „Milion dzieci modli się na różańcu”, wyjaśnia, że jest ona odpowiedzią na zaproszenie Matki Bożej z Fatimy, by codziennie odmawiać różaniec. Te prośby Matki Bożej wciąż są aktualne. Świat nie przestał potrzebować pokoju. Konflikty, niesprawiedliwość i nienawiść wciąż istnieją. Ale my, jako wspólnota wierzących, możemy działać na rzecz pokoju przez modlitwę różańcową – podkreśla.

Ks. prof. Waldemar Cisło przypomina, że kampania Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ma wyjątkowego patrona, jakim jest św. o. Pio. To on powiedział, że jeśli milion dzieci będzie modlić się na różańcu, to świat napełni się pokojem – zaznacza wykładowca UKSW.

18 października o godz. 9.00 razem modlić będą się dzieci z całej Polski. Poprzednie edycje przyzwyczaiły nas do organizowania wspólnotowych spotkań na salach gimnastycznych, boiskach przed szkołą, w klasach i w parafiach. Sercem kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” ponownie będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kard. Dziwisz o pamiętnym konklawe: kiedy usłyszałem imię, wiedziałem już wszystko

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę