Nasze projekty

Teologia w systemie blended-learning. Unikatowe studia na Akademii Katolickiej w Warszawie

Teologia w systemie blended-learning to unikatowy kierunek umożliwiający studiowanie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na przyjazd na uczelnię co tydzień. Akademia Katolicka w Warszawie cały czas prowadzi rekrutację na studia.

fot. Fa Barboza/Unsplash

Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza na sześcioletnie studia niestacjonarne w systemie mieszanym – blended-learning. To studia unikatowe w skali całego kraju. Nie ma drugiego ośrodka, który prowadziłby studia magisterskie z teologii czy katechetyki w systemie blended-learning – mówi ks. Janusz Stańczuk z Akademii Katolickiej w Warszawie.

Jak wyglądają takie studia?

Studenci uczestniczą w trzech pięciodniowych sesjach w ciągu roku, a pozostałe materiały otrzymują za pośrednictwem platformy e-learningowej. Taka forma ułatwia studiowanie, które z powodu pracy zawodowej czy miejsca zamieszkania nie mogą sobie pozwolić na przyjazd na uczelnię co tydzień

I w ten sposób dajemy szansę szansę tym, którzy prawdopodobnie w żadnej innej formie nie byłyby w stanie podjąć takich studiów. Najczęściej to studenci, którzy traktują teologię jak drugi kierunek, to osoby które pracują zawodowo, ale też matki, ojcowie, liderzy czy członkowie różnych wspólnot, stowarzyszeń. To też osoby, które poszukują w życiu jakiejś wiedzy o życiu, Biblii, teologii, historii Kościoła – mówi ks. Stańczuk.

Reklama

Co roku z możliwości studiowania teologii w systemie mieszanym korzysta kilkadziesiąt osób z całej Polski, ale również z zagranicy. Nie wszyscy takie studia ukończą, bo nie wszystkim wystarcza wytrwałości, ale co roku wiele osób broni prace magisterskie. I absolwenci są wdzięczni, że mogli taką przygodę przeżyć – dodaje.

Powstają ciekawe prace magisterskie, na niebanalne tematy, bo studenci próbują często znaleźć przemyślenia teologiczne w zawodach, profesjach, które wykonują, w świecie, w którym żyją. Widać, jak teologia przenika całe doczesne życie człowieka i pozwala patrzeć na wiele spraw i wydarzeń z etyczno-religijnego punktu widzenia – tłumaczy ks. Stańczuk.

Studia teologiczne to jedna z propozycji Akademii Katolickiej w Warszawie. Prowadzona jest również rekrutacja m.in. na takie kierunki, jak: Studium Małżeństwa i Rodziny, „Teologia dla zabieganych”, Akademia Dziennikarstwa oraz podyplomowe studia z etyki dla nauczycieli czy teologiczno-katechetyczne.

Reklama

Szczegóły rekrutacji na wszystkie kierunki znajdują się >>>na stronie internetowej.

ZOBACZ TEŻ: Teologia, rodzina, muzyka, duchowość. Co proponuje w tym roku Akademia Katolicka w Warszawie?

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę