Nasze projekty

Tarnowska pielgrzymka w tym roku w formie sztafety. Na czym będzie polegać?

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę zostanie zorganizowana w formie sztafety – ogłoszono podczas spotkania zarządu i przewodników PPT w Zabawie. Kolejne grupy będą przemierzały trasę, a na koniec dnia pątnicy wrócą do domu. Na drugi dzień następni pielgrzymi przejmą sztafetowy odcinek w kierunku Częstochowy.

źródło: Episkopat.pl

Nie możemy jeszcze wszyscy pójść przez dziewięć dni – mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT na Jasną Górę.

Kierujemy się zarządzeniem Głównego Inspektora Sanitarnego. Specyfika naszej pielgrzymki polega na tym, że większość uczestników nocuje w domach u mieszkańców. To nam nadal uniemożliwia wyjście na trasę w dotychczasowej formie. Bardzo byśmy pragnęli iść przez dziewięć dni, ale biorąc pod uwagę odpowiedzialność za pielgrzymów i tych, którzy nas przyjmują zdecydowaliśmy, że pielgrzymka odbędzie się w formie sztafety – dodaje.

Reklama
Reklama

Mimo, że to będzie tylko jeden dzień w drodze, można dobrze przeżyć ten czas rekolekcji – mówi ks. Damian Kurek, przewodnik mieleckiej grupy nr 17 św. Rafała.

Idzie się jeden dzień, ale trzeba ofiarować ten trud, modlitwy w intencji, którą mamy. Dla Pana Boga forma pielgrzymki nie jest może tak bardzo ważna. Ważne, że chcemy to przeżyć jak najlepiej w konkretnej intencji – podkreśla przewodnik grupy.

Pątnicy w pozostałe dni mają się spotykać w kościołach na Mszy św. i łączyć z apelami na trasie.

Reklama
Reklama

Będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone będą przez księży przewodników danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby.

Pielgrzymka pod koniec sierpnia

XXXIX PPT na Jasną Górę odbędzie od 17 do 25 sierpnia pod hasłem 'Eucharystia daje życie”. O Mszy św. mówić będzie na szlaku ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Reklama

Chciałbym, żebyśmy w czasie tej pielgrzymki przeszli Mszę św. krok po kroku, zaczynając od znaku krzyża na rozpoczęcie aż po końcowe błogosławieństwo. Te poszczególne części Mszy św. będziemy omawiali w czasie homilii, konferencji a także na apelach – dodaje.

Ks. Roman Majoch, kierownik trasy mówi, że 17 sierpnia po Mszy św. pielgrzymi pójdą w stronę Klikowej, tak jak w ubiegłym roku.

Po wyjściu z Tarnowa pójdziemy w stronę Żabna i Zabawy. To będzie pierwszy dzień naszego wędrowania. Później trasa tradycyjnie będzie prowadziła w kierunku Proszowic, Racławic, Miechowa i Żarnowca – mówi ks. Majoch.

Pielgrzymka rozpocznie się 17 sierpnia Mszą św. w katedrze o 7.30. W ostatnim dniu wszyscy spotkają się przy katedrze w Częstochowie, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Czarnej Madonny. Za rok pielgrzymka ma być jubileuszowa i jej organizatorzy mają nadzieję, że odbędzie się już w tradycyjny sposób.

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę