Nasze projekty

Sylwester z Ubogimi po raz pierwszy w Krakowie

W pięknie ozdobionej sali każdy z blisko 150 zaproszonych gości znajduje dla siebie imienne miejsce przy bogato zastawionym stole. Nie brakuje wodzireja, wspólnych zabaw i tańców. Oprócz uczty dla ciała jest i strawa duchowa – wspólna modlitwa oraz Msza o północy. Sylwester z bezdomnymi to w Katowicach już tradycja. Teraz przyszedł czas na Kraków

sylwester z ubogimi logo krakowSylwester dla Ubogich organizowany jest od ponad dwudziestu lat przez kleryków śląskiego Seminarium. Corocznie w imprezie uczestniczy ok. 150-200 osób bezdomnych i ubogich, mając okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku oraz na wspólnej modlitwie. W tym roku po raz pierwszy Sylwester dla bezdomnych odbędzie się w Krakowie.

– Pomysł organizacji Sylwestra w Krakowie powoli w nas dojrzewał – mówią organizatorzy krakowskiej edycji, wolontariusze z par. Dobrego Pasterza w Krakowie. Przyznają, że punktem zapalnym do realizacji tej idei były Światowe Dni Młodzieży. – Podczas pracy w parafialnym komitecie zobaczyliśmy, jak wiele można zdziałać wspólną pracą i zaangażowaniem. Zaskoczyła nas ogromna ofiarność i pomoc naszych parafian, przez co dostrzegliśmy ogromny potencjał w ludziach którzy chcą pomagać, zaangażować się i wreszcie mieli ku temu okazję. Tuż po zakończeniu ŚDM padła decyzja, że parafialny Komitet nie będzie rozwiązywany i w tym samym gronie wolontariusze przygotują Sylwestra z Ubogimi.

Sylwester_z_Ubogimi_2

Reklama
Reklama

Każdy człowiek jest ważny

Przesłanie spotkania z bezdomnymi i ubogimi jest bardzo proste. Organizatorzy nie chcą traktować przybyłych jak bezimiennej masy, dla której łaskawie można coś zrobić. – Pragniemy, by każdy imiennie zaproszony gość poczuł, że to wszystko jest przygotowane właśnie z myślą o nim – wyjaśniają. Taka idea przyświeca katowickiemu Sylwestrowi od samego początku i w Krakowie pozostaje to niezmienne. Ma on pokazać dać drugiemu człowiekowi, że jest dla kogoś ważny.

Reklama
Reklama

Włącz się w przygotowania

Przygotowania i przebieg Sylwestra wymagają wielkiego zaangażowania. Stąd też wszyscy mogą czuć się zaproszeni do włączenia się w poszczególne zadania. Można wcielić się w rolę kelnera, kucharza, fotografa, muzyka lub pomóc udekorować salę. Organizatorzy nie ograniczają jednak kreatywności w przygotowaniach i chętni mogą zaproponować dowolną formę pomocy. Dodatkowo można włączyć się w organizację Sylwestra z Ubogimi na odległość – zostając darczyńcą projektu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.krakow.sylwesterzubogimi.pl


Krakowska ekipa zaprasza również na spotkanie organizacyjne
12 grudnia 2016, poniedziałek, godz. 19:00,
w par. Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4).

Reklama

Zobacz niezwykłą relację z zeszłorocznej edycji Sylwestra z Ubogimi

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite