Nasze projekty

Święty4ever: Czuwanie z papieżem już dziś w całej Polsce

Dziś 18 lutego kilkanaście parafii w Polsce zgromadzi się na nabożeństwie w ramach inicjatywy „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - #Święty4ever”.

To będzie wielka modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji chorych, cierpiących, potrzebujących. W styczniu modlono się za dzieci nienarodzone oraz rodziny.

Nabożeństwo odbędzie się m.in. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału zapraszają ojcowie Bernardyni.

Jan Paweł II właśnie z Kalwarii Zebrzydowskiej już w 1979 roku wzywał nas: nie ustawajcie w modlitwie! -I sam podkreślił, że jest to najistotniejsze orędzie papieskie. Ono pozostaje cały czas aktualne i niezbędne. Dlatego w bliskości ze św. Janem Pawłem II chcemy trwać na modlitwie- zaprasza do udziału o. Tarsycjusz Bukowski OFM rzecznik kalwaryjskiego sanktuarium.

Reklama
Reklama

Czuwanie w kalwaryjskim sanktuarium zainauguruje adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 17.30).  O godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa oraz transmisja na profilu facebookowym sanktuarium. Zakończenie około godz. 21.37 zasłonięciem cudownego obrazu.

Nabożeństwo każdego 18 dnia miesiąca

Nabożeństwo w ramach inicjatywy „Święty4ever” w bazylice przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej odbywać się będzie każdego 18 dnia miesiąca, do maja włącznie.

Tekst nabożeństwa przygotował ks. Bartosz Zaborowski, a wyboru pieśni dokonał ks. Grzegorz Lenart.

Reklama
Reklama

O tym jak bardzo ważne jest to przedsięwzięcie mówi Agnieszka Bernacka, kierownik zespołu wokalno-instrumentalnego muzyki chrześcijańskiej „Cantabile”. Zespół działa przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Suchej Beskidzkiej, zagra i zaśpiewa podczas nabożeństwa 18 lutego.

Włączamy się w tą piękną i bardzo potrzebną inicjatywę. Jesteśmy zaszczyceni, że to wyjątkowe spotkanie ku czci Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II odbywa się również w naszej parafii. Jest ono niezwykle ważne dla nas wszystkich, którzy pamiętamy Ojca Świętego, ale jest równie ważne dla młodzieży. Musimy pamiętać o bezcennym darze, jakim dla Polaków, ale także całego świata był i pozostaje św. Jan Paweł II. Mamy obowiązek pamięć o nim przekazać młodemu pokoleniu– mówi Agnieszka Bernacka.

Zespół „Cantabile” swój koncert rozpocznie o godz. 20.30, będzie to swoistego rodzaju preludium do nabożeństwa. -W ramach przygotowania do adoracji wybrzmią pieśni adekwatne do roli Ojca Świętego Jana Pawła II- zapowiada kierownik „Cantabile”.  Można będzie usłyszeć takie pieśni jak: „Nie bój się, wypłyń na głębię”, „Nie lękajcie się”, „Abba Ojcze”. Przypomniana zostanie też pieśń napisana na kanonizację Papieża Polaka „Obudź mnie do wiary matki”.

Reklama

Specjalnie na potrzeby nabożeństwa zespół nauczył się wykonania pieśni „O Janie Pawle dziś Twój głos”, ten utwór znalazł się w opracowanym programie nabożeństwa. Jest to przepiękna pieśń, która zostanie już w naszym repertuarze– zapewnia Agnieszka Bernacka.

„Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – Święty4ever” to oddolna inicjatywa duszpasterska. Jej celem jest zgłębianie nauczania Papieża Polaka. W poniedziałki, środy oraz piątki fragmenty z papieskiego nauczania publikowane są w mediach społecznościowych na kontach Świety4ever na Facebooku oraz Twitterze.

W ramach akcji każdy zaproszony jest do codziennej modlitwy o godz. 21.37 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w godzinie jego przejścia do Domu Ojca. Udział w inicjatywie ma wymiar również praktyczny poprzez pomoc osobom potrzebującym.

Znakiem włączenia się w akcję jest umieszczenie obrazu św. Jana Pawła II w oknie. Organizatorzy zachęcają również do wywieszenia flagi papieskiej w dniach: 2 IV, 27 IV, od 13 do 18 maja.

A na okoliczność Wielkiego Postu, specjalnie dla uczestników inicjatywy rekolekcje wielkopostne wygłosi ks. Prof. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego UPJP II w Krakowie. Rozważania publikowane będą na kontach akcji w mediach społecznościowych, w terminie 20-22 II.

Akcja trwa do 18 maja br. – do 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Błogosławią jej ks. abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski oraz ks. bp Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Księża, którzy chcieliby zorganizować nabożeństwo w swoich parafiach w kolejnych miesiącach i otrzymać przygotowane na tę okazję materiały proszeni są o przesłanie wiadomości na adres [email protected]

Nabożeństwo ze św. Janem Pawłem II w ramach akcji „Święty4ever” zostanie również zorganizowane:

w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku oraz na kanale YouTube, godz. 21:15;

w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku oraz na kanale na YouTube, godz. 17:15;

w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, transmisja na żywo na kanale bazyliki na YouTube, godz. 18:40;

w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku, godz. 21:00;

w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku, godz. 17:30;

w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach, transmisja na żywo na stronie internetowej sanktuarium, godz. 20:00;

w Bazylice św. Floriana w Krakowie, transmisja na żywo na kanale bazyliki na YouTube, godz. 19:00;

w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00;

w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 20:30;

w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Piaskach Wielkich, transmisja na kanale parafii na YouTube, godz. 18:30;

w kościele Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, transmisja na żywo na kanale parafii na YouTube, godz. 21:00;

w kościele Dziesięciu Tysięcy Męczenników z Góry Ararat w Niepołomicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00;

w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie, transmisja na żywo na stronie internetowej parafii, godz. 21:00;

w kościele Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 17:00;

w kościele Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 17:30.

źródło: materiały prasowe

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite