Nasze projekty

Świeccy organizują modlitwę w intencji pokrzywdzonych w Kościele

W środę 29 maja o 19:30 w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych) przy placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne, organizowane w intencji osób pokrzywdzonych w Kościele.

– Modlitwę poprowadzą świeccy, będziemy jako wspólnota modlić się w intencji pokrzywdzonych przez Kościół, ale również prosić Boga o odwagę stanięcia w prawdzie dla sprawców oraz dla biskupów, którzy dopuścili się karygodnych zaniedbań – wyjaśnia Konstancja Ziółkowska, pomysłodawczyni inicjatywy i redaktor miesięcznika Kontakt.

 – Poprzez nasze spotkanie chcemy dać szansę wszystkim zagubionym świeckim, by nie tylko usłyszeli hasło „my wszyscy jesteśmy Kościołem”, ale też realnie mogli tego doświadczyć – wyjaśnia.

Dodaje, że zaproszeni są wszyscy, którym te intencje są bliskie, niezależnie od stopnia ich zażyłości z Kościołem. – Oczywiście zapraszamy również księży, którzy pragną stanąć do modlitwy razem ze świeckimi – dodaje Konstancja Ziółkowska.

Reklama
Reklama

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek czujemy, że to my jesteśmy Kościołem. To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi. (…) Jednocześnie jednak pragniemy pozostać wspólnotą osób wierzących i razem modlić się w intencji ofiar przestępstw seksualnych” – napisali w wydarzeniu na Facebooku organizatorzy.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite