Nasze projekty

Startuje telefon zaufania dla małżeństw w kryzysie. To bezpłatna i anonimowa pomoc

Małżeństwa przeżywające różne trudności i kryzysy mogą od dzisiaj skorzystać z telefonu zaufania. Jego zespół tworzą doświadczeni psychologowie i psychoterapeuci, którzy oferują bezpłatną i anonimową pomoc.

Telefon zaufania dla małżeństw w kryzysie uruchomiła Fundacja Blisko Rodziny, działająca w Archidiecezji Warszawskiej. To całkowicie anonimowa i bezpłatna forma pomocy. Zespół telefonu tworzą doświadczeni w pracy z małżeństwami świeccy psychologowie i psychoterapeuci, którzy opierają się na wartościach chrześcijańskich.

Są różne telefony zaufania, ale takiego, który byłyby ściśle nakierowany na specjalistyczną pomoc małżonkom, na moją wiedzę, nie ma. Ta forma pomocy to wyjście naprzeciw nasilającym się problemom małżeństw – mówi ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin kurii warszawskiej.

Natychmiastowa pomoc

To również wyjście do osób, dla których “barierą do sięgnięcia po pomoc specjalistyczną jest, w jakimś sensie, nieanonimowe udanie się do psychologa, poradni”. Jestem przekonany, że dzięki anonimowej formie, jaką jest telefon zaufania, wiele osób zdecyduje się, aby skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów – dodaje.

Reklama

Jak podkreśla, ks. Szczerbiński, telefon zaufania oferuje natychmiastową pomoc, jeśli ktoś przeżywa poważny problem. Nie trzeba się zapisywać i czekać na wizytę u specjalisty, ponieważ tu i teraz otrzymuje się już jakąś pomoc – podkreśla.

Jak skorzystać z telefonu zaufania?

Telefon zaufania będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19:00-22:00, od 26 kwietnia. Aby skorzystać z pomocy należy zadzwonić pod numer: 22 11 200 36. Czas rozmowy ze specjalistą to ok. 30-40 minut, wsparcie psychologiczne jest bezpłatne, a pomoc w pełni anonimowa. Informacje również >>>na stronie internetowej.

Za telefon zaufania odpowiada Fundacja Blisko Rodziny, która powstała w 2018 roku, aby wspomóc prowadzenie działalności charytatywnej i pomocowej Archidiecezji Warszawskiej. Prowadzi również Dom Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach, poradnię psychologiczną przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie i poradnię psychologiczną ,,Dewajtis” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę