Nasze projekty

Spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem podczas 26. Targów Wydawców Katolickich w Warszawie

Już dziś, w piątek 24 września o godz. 16 na Targach Wydawców Katolickich odbędzie się spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem, autorem książki o bł. Prymasie Wyszyńskim “Ojciec wolnych ludzi”. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Wojciech Łączyński

Spotkanie autorskie z Pawłem Zuchniewiczem odbędzie się w piątek 24 września w godz. 16 do 17, na stoisku wydawnictwa Rafael (stoisko numer 51). W trakcie spotkania będzie można porozmawiać z autorem oraz zakupić książkę i uzyskać osobistą dedykację. Na stoisku dostępne będą także inne tytuły wydane nakładem Wydawnictwa Stacja7, m.in. „Jutro Niedziela” ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego, “Siła nadziei” Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego czy “30 scen z życia Maryi” Anety Liberackiej. 

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kardynała Wyszyńskiego. Wydawnictwo Stacja7 opracowało wznowienie tej publikacji w nowoczesnej szacie graficznej, atrakcyjnej dla młodego czytelnika. Książka ta pojawiła się na liście lektur uzupełniających dla poziomu rozszerzonego języka polskiego w liceach, technikach i szkołach branżowych II stopnia. Wokół książki powstał projekt “Wolni ludzie” w ramach którego, na dedykowanej podstronie ojciecwolnychludzi.stacja7.pl można znaleźć podcasty oraz materiały edukacyjne i dydaktyczne dla nauczycieli, uczniów, animatorów i rodziców.

Fot. Wojciech Łączyński

Powrót po rocznej przerwie

Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 26. edycja rozpocznie się już w najbliższy czwartek 23 września o godz. 10 i potrwa do niedzieli 26 września.

Reklama

Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do Stowarzyszenia Wydawców Katolickich nieustannie przez cały okres pandemii inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce. Jestem przekonany, że prezentacja wydawniczego dorobku wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących przyniesie odwiedzającym Targi wiele radości – mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy

Targi Wydawców Katolickich od lat gromadzą wielu wystawców, autorów i czytelników publikacji o tematyce religijnej. Podczas tegorocznej odsłony swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców z całego kraju. Nie zabraknie także przedstawicieli wydawców zagranicznych. Tym razem Gościem Honorowym będzie Archiwum Watykańskie. 

Jak informują organizatorzy, z uwagi na bezpieczeństwo odwiedzających Targi, podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających obowiązuje używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach.

Reklama

To już 26. edycja Targów, dedykowanych publikacjom o tematyce religijnej. Spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego oraz namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego. Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

swk.pl,KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę