Nasze projekty

Śmiertelny wypadek pod Opolem. Nie żyją dwie siostry zakonne

Dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP zginęły w wypadku samochodowym pod Opolem. A dwie trafiły do szpitala.

fot. Mateus Campos Felipe/Unsplash

Do wypadku samochodowego doszło w sobotę na drodze krajowej 46 pod Opolem. Samochód z czterema siostrami zakonnymi zjechał z drogi, uderzył w drzewo i przewrócił się. Dwie z nich zginęły na miejscu, a dwie trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca skoda fabią 42-letnia kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą – przekazał polsatnews.pl mł. asp. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Siostry podróżujące samochodem należą do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP.

Reklama

Przewodniczący KEP o wypadku z udziałem sióstr zakonnych

Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o wypadku drogowym, w którym dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP poniosły śmierć, a dwie przebywają w szpitalu. Modlę się o życie wieczne dla tragicznie zmarłych sióstr oraz o powrót do zdrowia dla rannych – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC po wypadku drogowym.

Abp Wojda zapewnił równię, że obejmuje „modlitwą również rodziny zmarłych i poszkodowanych sióstr oraz całe Zgromadzenie”.

Jednocześnie modlę się też za wszystkie ofiary wypadków drogowych oraz łączę się w bólu z tymi, którzy stracili swoich bliskich w wypadkach drogowych – podkreślił.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje 31-letni ksiądz. Tragedia na plebanii w Żerkowie

BP KEP, polsatnew.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę