Nasze projekty

S. Gaudia zaprasza do obejrzenia wyjątkowego filmu! „Napełni Cię nadzieją i pragnieniem Boga”

„Wolni. Podróż do wnętrza” to wyjątkowa opowieść o życiu kontemplacyjnym, opowiedziana od środka. "To jest film, po którym chce się żyć" - mówi siostra Gaudia Skass.

fot. Blisko Rahamim/youtube.com (print screen)

Od 31 maja w polskich kinach można zobaczyć film „Wolni. Podróż do wnętrza” odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego. Do obejrzenia tej wyjątkowej opowieści o życiu zakonnym zaprasza s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie.

Po obejrzeniu go właśnie tak się czuję, że. to jest “mój film”. To jest film, który nosiłam w sercu zanim powstał. To jest film, za który Bogu dziękuję. To film, który cię wprowadza w przestrzeń takiego wewnętrznego szczęścia i jakiejś wolności, Napełnia Cię nadzieją i pragnieniem Boga, pragnieniem życia. To jest film, po którym chce się żyć – mówi siostra Gaudia. Jak podkreśla, chce do niego „wracać i wracać” i „coraz bardziej sprawiać, żeby moje życie było takie, jak ten film”.

Zobaczcie recenzję s. Gaudii!

PRZECZYTAJ>>> „Wolni. Podróż do wnętrza”. Hit z hiszpańskich kin już wkrótce na polskich ekranach!

Reklama

To film przenoszący do świata klasztornej codzienności

Film „Wolni. Podróż do wnętrza” podobnie jak kiedyś „Wielka cisza” zatrzymuje  nas w zabieganym świecie. To zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.

Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom, wyjątkowo otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów. Żaden dokumentalista wcześniej nie miał możliwości tak blisko i dogłębnie przyjrzeć się kontemplacyjnemu życiu mniszek i mnichów i wysłuchać tak szczerych świadectw ich życia. To spotkanie świata powołanych ze światem tęskniącym za Bogiem.

„Wolni. Podróż do wnętrza” zabiera widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Ile refleksji nad własnym życiem wzbudzi przyjrzenie się tym, którzy żyją zupełnie inaczej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy…

Reklama

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin od 31 maja na ekranach polskich kin!

Lista kin grających film „Wolni” TUTAJ. Dystrybutor cały czas pracuje nad tym, aby ta lista się powiększała. W najbliższą niedzielę 9 czerwca o godzinie 15:00 również sieć Multikino zagra film „Wolni. Podróż do wnętrza”. 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę