Nasze projekty

Rząd znosi część obostrzeń. Premier ogłosił decyzje

Rząd ogłosił zniesienie części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zostaną otwarte hotele, baseny, infrastruktura sportowa na zewnątrz i większość instytucji kultury.

O nowych decyzjach dotyczących obostrzeń poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister kultury Piotr Gliński, minister rozwoju Jarosław Gowin i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 12 lutego otwarte zostaną hotele z 50 procentowym obłożeniem miejsc noclegowych, kina, oraz teatry, a także baseny i obiekty sportowe na świeżym powietrzu, w tym stoki narciarskie. 

Pozostaną zamknięte restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych.

Reklama
Reklama

Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – wspomniał premier. Po 2 tygodniach od wdrożenia nowych zasad mamy pewien punkt sprawdzenia, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do liczby zachorowań, liczby zgonów, zajętych łóżek covidowych i respiratorów, jakie jest tempo szczepień – dodał.

Otwieramy od 12 lutego, warunkowo na 2 tygodnie w reżimie sanitarnym, kina, teatry, filharmonie i opery przy warunku podstawowym – wypełnieniu do 50% widowni i maseczkach. Otwieramy sport na zewnątrz, korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny. Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany – dodał minister kultury Piotr Gliński.

SPRAWDŹ: Kard. Krajewski o walce z koronawirusem: Czułem się całkowicie bezbronny

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite