Nasze projekty

Ruszyła kampania „Misjonarz na Post 2021”

Projekt duchowego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie rusza po raz ósmy. W tym roku będzie wyjątkowa. Z uwagi na epidemię pracujący na całym świecie polscy misjonarze jeszcze bardziej potrzebują duchowego wsparcia.

fot. ks. Jacek Gancarek / Papieskie Dzieła Misyjne

Na świecie pracuje obecnie 1892 polskich misjonarzy. W zeszłym roku w akcję „Misjonarz na post” włączyło się ponad 50 tys. osób. Inicjatywa ta prowadzona jest przez redakcję oblackiego portalu misyjne.pl i dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

„Naszą siłą jest Jezus”

Doświadczamy różnych trudności i naszą siłą jest Jezus, dla którego głosimy Ewangelię, ale także doświadczenie żywego Kościoła. To, że jesteśmy Kościołem na całym świecie – powiedział o. Robert Ablewicz MSF, Misjonarz Świętej Rodziny, od 8 lat pracujący w Papui-Nowej Gwinei podczas konferencji prasowej online „Misjonarz na Post 2021. Modlitwa za misjonarzy w dobie koronawirusa”.

Doświadczam modlitwy, która fizycznie daje się odczuć na skórze, na ciele, szczególnie w momentach trudnych, gdzie wydaje się, że nie ma wyjścia. Chciałbym podziękować w imieniu misjonarzy zakonnych i świeckich, że o nas pamiętacie. Jesteśmy jednym ciałem Chrystusa i ta modlitwa, to dobro, które macie w sercu, dociera do nas – zaznaczył o. Ablewicz.

Reklama
Reklama

Być misjonarzem bez wychodzenia z domu

O. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca tej modlitewnej inicjatywy oraz redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl., zauważył, że czasem potrzebujemy impulsu, który powoduje, że realizujemy nasze dobre postanowienia. O. Wrzos podkreślił, że w inicjatywie chodzi również o jednoczenie środowisk misyjnych.

Prowadzący portal misyjne.pl redaktor Michał Jóźwiak przypomniał, że poza wymiarem duchowym, misjonarze niosą bardzo konkretną, wymierną pomoc. W Wielkim Poście, gdy szukamy inspiracji, pokazanie tego typu bohaterów mediom, jest kluczowe – stwierdził.

Nie trzeba wychodzić z domu, a można stać się misjonarzem – powiedziała Zofia Kędziora, koordynatorka akcji. Zachęciła, aby przy okazji tej akcji mówić o misjach, o duchowej wspólnocie z misjonarzami.

Reklama
Reklama

Jak dołączyć?

Aby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz. Na podany w nim adres mailowy każdy z uczestników otrzyma dane wylosowanego dla niego misjonarza. Forma duchowego wsparcia, jaką się mu okaże, jest dowolna. Może to być modlitwa, wyrzeczenie czy też ofiarowanie w jego intencji cierpienia.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę