Nasze projekty

Ostatnie dni zapisów na Akademię Dziennikarstwa

Tylko do 20 września trwają zapisy na dwusemestralny kurs przygotowujący do pracy w mediach. Papieski Wydział Teologii w Warszawie zaprasza od paździenrika Akademię Dziennikarstwa. Pod okiem znanych dziennikarzy m.in. Krzysztofa Ziemca, Aliny Petrowej-Wasilewicz oraz zespołu portalu Stacja7.pl studenci nabędą wiedzę praktyczną

Reklama

Zapisz się!

Kurs skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, ale nie tylko. Organizatorzy zapraszają administratorów i współtwórców parafialnych i kościelnych stron internetowych oraz osoby, które chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i umiejętności praktyczne.

Reklama
Reklama

Dziś “nadawcą” staje się „odbiorca”, twórcą informacji w erze internetu może stać się każdy. Stąd pomysł, by ci, którzy już “nadają”, mogli uzupełnić swoją wiedzę np. o podstawy dziennikarstwa, których poznanie może tylko pomóc w osiągnięciu sukcesu. I odwrotnie, ci, którzy dobrze piszą, mogą poszerzyć swoją wiedzę na przykład o postawy wordpressa oraz nauczą się obecności w świecie wirtualnym. – mówi ks.  Przemysław Śliwiński, kierownik studium Akademii Dziennikarstwa, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Przeczytaj również

Reklama
Reklama

Akademia Dziennikarstwa to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach, w niemal wszystkich aspektach pracy dziennikarskiej. Studenci poznają kulisy “żywego” dziennikarstwa, z uwzględnieniem współczesnych jego form: social media i internetu. Uczestnicy kursu zostaną przygotowani do pracy w mediach poprzez udział w warsztatach, które nauczą ich przygotowywania materiałów informacyjnych, prowadzania wywiadów, wykonywania i obróbki zdjęć, tworzenia materiałów graficznych (plakatów, folderów, ulotek), obsługi kamery, montażu, budowania stron internetowych jak również występowania przed kamerą. Szczególna uwaga będzie poświęcona sztuce pisania.

– Nasza Akademia Dziennikarstwa dedykowana jest jako kierunek pomocniczy, kurs tzw. drugiego wyboru. Wiedza i warsztat pracy uzyskane podczas kursu pomogą w wykonywaniu podstawowego zawodu. Zapraszamy przede wszystkim twórców oraz osoby zaangażowane w prowadzenie parafialnych stron internetowych oraz projektów religijnych – tłumaczy rektor PWTW, ks. prof. Krzysztof Pawlina.

Reklama

W ramach kursu będą prowadzone także warsztaty z zarządzania mediami społecznościowymi i z organizacji pracy. Kurs zostanie dodatkowo wzbogacony wiedzą z zakresu teologii. – Dziennikarze piszący o Kościele muszą znać przecież trudne słownictwo teologiczne, niektóre zagadnienia liturgiczne i Kościół “od kuchni”, aby potem móc o nich pisać prosto, w sposób zrozumiały dla niewtajemniczonego odbiorcy – mówi ks. Śliwiński

Wykładowcami Akademii Dziennikarstwa są dziennikarze pracujący na co dzień w mediach bądź z mediami, m.in. Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński, Aneta Liberacka, ks. Janusz Stańczuk, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, ks. Robert Skrzypczak, Marcin Jończyk, ks. Piotr Walendzik, Tomasz Rożek, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.

W realizacji części przedmiotów Papieska Akademia Teologiczna współpracuje z portalem Stacja7.pl. Według założeń, studenci będą mogli tam w praktyczny sposób weryfikować na portalu przyswojone umiejętności.

Kurs potrwa dwa semestry, kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu uczelni. Zapisy do 20 września. Zajęcia odbywać się będą wsoboty od godziny 9:00 do 16:00. Szczegóły na stronie www.pwtw.pl/akademia-dziennikarstwa

Zapisz się!


Poznaj całą ofertę edukacyjną Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę