Nasze projekty

Rozpoczynamy Rok Ojca Wenantego Katarzyńca

W środę mija sto lat od śmierci o. Wenantego Katarzyńca - franciszkanina, Sługi Bożego Kościoła katolickiego. Inauguracja Roku Ojca Wenantego Katarzyńca odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje się jego grób.

Uroczystości inauguracyjne odbędą się 31 marca w Kalwarii Pacławskiej. O godz. 15.00 zaplanowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja. O g. 17.00 – różaniec, a o g. 18.00 – Msza św. z udziałem ordynariusza archidiecezji przemyskiej abp. Adama Szala i ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów o. Mariana Gołąba.

CZYTAJ: Nowenna za wstawiennictwem sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca

W każdym miesiącu ojcowie franciszkanie zapraszają do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem ojca Wenantego, oraz zachęcają do świętowania poprzez inne formy m.in.: rekolekcje w milczeniu z Ojcem Wenantym, pielgrzymkę na Ukrainę – śladami Ojca Wenantego, sympozjum naukowe nt. życia i duchowości Ojca Wenantego czy obchody 132. rocznicy urodzin Ojca Wenantego.

Reklama
Reklama

Szczegółowy program obchodów Roku Ojca Wenantego znajduje się na stronie internetowej dedykowanej kandydatowi na ołtarze.

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite