Nasze projekty

Różaniec z fragmentami filmu o Carlo Acutisie. Wyjątkowa modlitwa z Teobańkologią

Na kanale YouTube „Teobańkologia” odbył się różaniec z Carlo Acutisem. Podczas modlitwy wyświetlono fragmenty filmu “Niebo nie może czekać”, który opowiada historię „świętego w Nike’ach”. Nagranie z wydarzenia można obejrzeć w internecie!

fot. carloacutis.pl

W wielu parafiach Carlo Acutis jest obierany jako patron dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Chcąc przybliżyć sylwetkę jednego z najbardziej znanych influencerów nieba, Matki Bożej i Eucharystii, Teobańkologia zorganizowała w środę (5 lipca) różaniec o miłości do Eucharystii, którą Carlo nazywał autostradą do nieba. Wspólna modlitwa prowadzona przez ks. Teodora Sawielewicza zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób. Tą wyjątkową modlitwę różańcową można nadal obejrzeć w internecie!

“Niebo nie może czekać” to produkcja, o której mama Acutisa powiedziała, że jest również dla ludzi, którzy nie wierzą w Pana Boga. Nagranie transmisji jest dostępne na YouTube Teobańkologia, link >>>TUTAJ>>>.

Czy wiesz, że Carlo Acutis jest jedynym błogosławionym, który założył profil na Facebooku? Lubił nutellę, gry komputerowe oraz zwierzęta, kochał Matkę Bożą i Eucharystię, a jego babcia urodziła się w Polsce. Carlo był zwyczajnym nastolatkiem, który po śmierci został wyniesiony na ołtarze. Dołącz do różańca na YouTube Teobańkologia i dzięki fragmentom filmu “Niebo nie może czekać” poznaj bliżej Carlo Acutisa, którym zachwyca się młodzież na całym świecie – zachęca Teobańkologia.

Reklama

SPRAWDŹ >>> 7 cytatów Carlo Acutisa, które warto poznać

Jeśli z różnych powodów, nie miałeś okazji dołączyć do różańca z Carlo Acutisem o miłości do Eucharystii, skorzystaj z nagrania zamieszczonego na YouTube Teobańkologia. Mamy nadzieję, że postać Carla zachwyci każdego, kto zdecyduje się poznać jedynego błogosławionego pochowanego w butach Nike – dodaje Teobańkologia.

CZYTAJ >>> Carlo Acutis w dżinsach i adidasach. Takiego witrażu jeszcze nie widzieliście

Reklama

Carlo Acutis – influencer nieba

Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 roku w Londynie. Jego rodzice nie byli zbyt pobożni, ale wiarę przekazali mu krewni ojca (m.in. babcia Maria Henrietta Perłowska, która w czasie II wojny światowej uciekła do Anglii) i polska niania Beata. To dzięki nim znał fragmenty modlitw w naszym języku.

Gdy miał 7 lat, poprosił o możliwość wcześniejszego przyjęcia Komunii Świętej. Od tego czasu zwyczajem Carla stały się codzienna Eucharystia, którą nazywał “autostradą do nieba”, i cotygodniowa spowiedź. Interesował się internetem, montowaniem filmów, programowaniem i nowoczesnymi technologiami. Nabyte umiejętności wykorzystywał do ewangelizacji w internecie – zakładał strony internetowe, tworzył filmy i prezentacje poświęcone Cudom Eucharystycznym, którymi się fascynował.

CZYTAJ TEŻ >>> Antonia Acutis: To mój syn mnie uratował i przyprowadził do Boga [ROZMOWA]

Reklama

Carlo nie wstydził się wiary. Nigdy nikogo nie pouczał i nie traktował z góry, a o Panu Bogu opowiadał poprzez swoje życie. Dzięki niemu wiele osób przeżyło (m.in. jego rodzice oraz osobisty opiekun Rajesh Mohur, który wcześniej wyznawał hinduizm) i wciąż przeżywa nawrócenie. Carlo stał się jednym z najbardziej znanych influencerów nieba, Matki Bożej i Eucharystii.

15-latek był zwyczajnym chłopcem, który lubił spędzać czas z rówieśnikami. Szanował każdego człowieka, niezależnie od jego wyznania czy pochodzenia. Nie pozostawał obojętny na potrzeby najuboższych. Mimo że pochodził z zamożnej rodziny, starał się żyć skromnie i oszczędnie. Za uzbierane pieniądze pomagał imigrantom – przynosił im jedzenie i śpiwory. Działał w przestrzeni realnej i wirtualnej, niosąc Dobrą Nowinę wszędzie tam, gdzie trafił.

Carlo zmarł 12 października 2006 roku – trzy dni po wykryciu u niego białaczki szpikowej. Na jego pogrzeb przybyły tłumy (w większości nieznane jego rodzicom osoby, którym pomagał na ulicy). Potwierdzeniem świętości Carla był cud uzdrowienia z poważnej choroby trzustki małego chłopca z Brazylii. 10 października 2020 roku Carlo Acutis został beatyfikowany. Jego wspomnienie przypada na 12 października.

ZOBACZ >>> Cud za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. Uzdrowiony 4-letni chłopczyk

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę