Nasze projekty

Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

Bezpłatnie do końca marca można wysyłać paczki potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Dzięki pomocy Poczty Polskiej możliwa jest akcja Caritas Polska "RODZINA RODZINIE - Rodziny polskie rodzinom ukraińskim".

Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

Jak czytamy na stronie episkopatu: "w latach 80. polskie rodziny otrzymywały wsparcie w postaci paczek: z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii… Dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny zagrożone kryzysem ekonomicznym, czasem poszkodowane, niepewne jutra".

 

Reklama
Reklama

– Bardzo zachęcam całe społeczeństwo do solidarności z narodem ukraińskim. Zorganizowanie takiej akcji to jest właśnie solidarność. Naród ukraiński przeżywa bardzo trudne chwile i dlatego taka paczka może obudzić w nich nadzieję, że jest ktoś, kto o nich myśli – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

 

Specjalną listę kilku tysięcy kontaktów potrzebujących wsparcia albo poszkodowanych w ostatnich wydarzeniach – przygotowuje Cariats Spes na Ukrainie. Na pomoc czekają nie tylko rodziny katolickie, ale i grekokatolickie oraz prawosławne. Jak czytamy na stronie Episkopatu "- Nie ma absolutnie znaczenia czy osoba jest wierząca, czy niewierząca. Nie ma także znaczenia jakiego jest obrządku lub wyznania. Nikt o to nie pyta. Dla nas najważniejsze jest, że jest to osoba potrzebująca – mówi ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes we Lwowie".

Reklama
Reklama

 

W akcję angażują się Caritas diecezjalne w Polsce. W taki sposób kontakty do potrzebujących rodzin z parafii ukraińskich trafią do parafii polskich. Wierni przygotują specjalne paczki dla potrzebujących i wyślą je pod wskazany adres.

 

Reklama

Pomoc moze nieść każdy. Wystawczy wyrazić chęć pomocy i wysłać maila na adres – [email protected] Szczegóły o akcji „Rodzina Rodzinie” możńa doczytać na stronie www.caritas.pl.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę