Nasze projekty

Przy kościele na Służewie wystąpią znani artyści. Dominikanie zapraszają na jarmark!

Już w niedzielę 26 maja przy kościele dominikanów na Służewie odbędzie się Jarmark św. Dominika. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Gwiazdą wieczoru będzie Studio Accantus.

fot. materiały organizatorów

Już po raz 23. przy kościele na Służewie odbędzie się Jarmark św. Dominika. I jak zapewniają organizatorzy, „tegoroczna edycja obiecuje dostarczyć niezapomnianych chwil integracji i zabawy dla całych rodzin”.

„To nie tylko okazja do odkrycia lokalnych produktów i rzemieślniczych wyrobów, ale także doskonała szansa na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi” – podkreślają.

Historia Jarmarku sięga lat 90., kiedy odbyła się jego pierwsza edycja. Od tego czasu, z małą pandemiczną przerwą, co roku ostatnia niedziela maja jest niedzielą jarmarkową. A dlaczego ostatnia niedziela maja? Ma to związek z odpustem, który u dominikanów przypada na 24 maja, jest wspomnieniem przeniesienia relikwii świętego Dominika i jednocześnie początku jego procesu kanonizacyjnego. Jarmark na Służewie to rodzinne święto, z którego zadowoleni wyjdą mali i duzi. Najmłodsi odnajdą się w strefie dziecka lub podczas gier i zabaw w ogrodzie. Starsi uczestnicy będą mogli znaleźć coś dla siebie wśród oferty około stu wystawców, wenty i antykwariatu. Każdy natomiast zachwyci się występami na scenie i wytańczy podczas koncertu gwiazdy wieczoru – w tym roku będzie nią Studio Accantus.

Reklama

Szczegółowe informacje, w tym o wciąż trwających zbiórkach, można znaleźć na stronie internetowej: https://jarmark.sluzew.dominikanie.pl/ oraz na Facebooku: https://fb.me/e/1KZBk0NKw.

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę