Nasze projekty

Przewodniczący Episkopatu: Kościół na Wschodzie potrzebuje duchowego i materialnego wsparcia

Kościół na Wschodzie ma już swoje struktury, ale wciąż potrzebuje naszej pomocy i wsparcia, zarówno duchowego, jak i materialnego – podkreśla abp Stanisław Gądecki z okazji obchodzonego 8 grudnia w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

– Pamiętajmy, że dużą część wiernych Kościoła na Wschodzie stanowią Polacy, bądź osoby o polskich korzeniach. Znaleźli się oni poza granicami naszej ojczyzny, nie za sprawą własnego wyboru. Cierpieli prześladowania i biedę, ale nie wyparli się swojej wiary i narodowości – podkreśla przewodniczący Episkopatu.

Abp Gądecki zachęca do pomocy Kościołowi na wschodzie, podkreślając, że „jesteśmy im winni pamięć, troskę, pomoc i wdzięczność za podtrzymywanie polskości i trwanie przy wierze ojców”. – Otaczajmy ich modlitwą i pomocą – dodaje.

Przewodniczący Episkopatu podziękował za wszelkiego rodzaju wsparcie. – Z serca błogosławię wszystkim, którzy włączają się w akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie i zapewniam o mojej modlitwie – mówi abp Gądecki.

Reklama

W drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 8 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony będzie w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wesprzeć Kościół na Wschodzie można przede wszystkim poprzez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w kościołach w niedzielę 8 grudnia.

KAI/kh

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite