Nasze projekty

Przemierzą kraj od Tatr po Bałtyk. Symbole ŚDM ponownie w Polsce!

Po pięciu latach symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i ikona Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego, znowu zagoszczą w Polsce w ramach przygotowań do spotkania młodych w Lizbonie w 2023 roku.

fot. M.Mazur EpiskopatNews / Flickr

Symbole ŚDM przyjadą do Polski kilka dni po obchodach jubileuszu pięciolecia spotkania młodzieży z Franciszkiem w Krakowie. A podczas jedenastodniowej peregrynacji przemierzą cały kraj, od Tatr po Bałtyk. Ich pielgrzymka zacznie się 21 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, a zakończy 1 września na Westerplatte.

Jakie sanktuaria odwiedzą?

Symbole ŚDM odwiedzą również inne polskie sanktuaria: bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie (21 sierpnia), Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze (26 sierpnia), Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej (28 sierpnia), św. Józefa w Kaliszu (30 sierpnia).

Nie zabraknie ich również podczas Festiwalu Życia w Kokotku (27 sierpnia), a także w stolicach diecezji: lubelskiej i sandomierskiej (22 sierpnia), drohiczyńskiej i białostockiej (23 sierpnia), ełckiej (24 sierpnia), rzeszowskiej (25 sierpnia), kieleckiej (28 sierpnia), radomskiej i warszawskich (29 sierpnia), koszalińskiej (31 sierpnia) oraz gdańskiej (31 sierpnia oraz 1 września na Westerplatte).

Reklama
Reklama

Symbole ŚDM odwiedzą też dwukrotnie archidiecezję krakowską (21 sierpnia w sanktuarium na Wiktorówkach i 27 sierpnia w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej), a 25 sierpnia zostaną przyjęte w Jarosławiu przez greckokatolicką eparchię przemysko-warszawską.

Pierwszy raz od ŚDM w Krakowie

Ostatni raz symbole pielgrzymowały po Polsce w latach 2014-2016, kiedy odwiedzały wszystkie polskie diecezje w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Obecnie znajdują się w Portugalii, gdzie zostały przekazane przez młodzież panamską, w obecności papieża Franciszka w niedzielę Chrystusa Króla.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę