Prymas Polski o szczepionkach: Każdy ma prawo zdecydować sam, ja się zaszczepię

Abp Wojciech Polak zadeklarował, że zaszczepi się przeciw COVID-19 gdy tylko będzie to możliwe. "Każdy podejmie decyzję w sposób wolny i odpowiedzialny. Ja się zaszczepię w trosce o zdrowie własne i innych" – powiedział KAI Prymas Polski.

abp Wojciech Polak / Flickr KEP

Metropolita gnieźnieński przypomniał opublikowaną notę Kongregacji Nauki Wiary. Można w niej przeczytać, że „Przy braku innych środków, służących powstrzymaniu lub choćby jedynie zapobieżeniu epidemii, dobro wspólne może zalecać szczepienie, zwłaszcza w trosce o najsłabszych i najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo”.

Abp Wojciech Polak powiedział, że zaszczepi się „w trosce o zdrowie własne i innych”, podkreślając: „Jasnym jest i oczywistym, że każdy musi tą decyzję podjąć sam, w pełnej wolności i odpowiedzialności, tak, jak wspomniany dokument Kongregacji wskazuje”.

Prymas przyznał także, że rozumie obawy i dezorientację wielu osób, zwłaszcza wobec tak licznych i często sprzecznych opinii nt. szczepionki. Osobiście staram się słuchać ekspertów i traktuję szczepienie nie tylko jako szansę na pokonanie pandemii i powrót do normalności, ale także jako realizację przykazania miłości bliźniego – powiedział KAI Prymas zachęcając, by zapoznać się ze stanowiskiem Zespołu Bioetycznego KEP nt. szczepionki, które wkrótce zostanie wydane.

Reklama

PRZECZYTAJ TAKŻE: Watykan z zadowoleniem przyjął informację o szczepieniach na COVID-19

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę