Nasze projekty

„Programowanie jest lepsze niż granie” – ruszyła nowa kampania społeczna

Ruszyła kampania społeczna "programuj.gov.pl". Organizatorzy przekonują, że "programowanie jest lepsze niż granie"

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówił Informacyjnej Agencji Radiowej, że kampania ma zachęcić młodych ludzi do tego, żeby nie poprzestawali na etapie gry komputerowej, ale żeby odkrywali to, co jest u podłoża gier czyli „pasję tworzenia i programowania”. „Żeby odkrywali to, że na gry – które tak działają na ich wyobraźnię – składają się realne osiągniecia artystyczne i realne osiągnięcia naukowe” – mówi Jarosław Gowin. „Jestem przekonany, że poprzez fazę fascynacji grą można przejść w fazę projektowania, programowania, tworzenia, a potem można przejść już do świata informatyki na najwyższym poziomie” – dodaje wicepremier.

Reklama
Reklama

Osoby, które chcą zająć się programowaniem, potrzebne wiadomości mogą znaleźć właśnie na stronie internetowej programuj.gov.pl. Są tam też informacje o warsztatach, debatach i szkoleniach z programowania oraz sposobach dofinansowania pomysłów z branży gier i programowania.

Reklama
Reklama

Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/dj

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite