Nasze projekty

Prezydent Duda: nie podpiszę ustawy o depenalizacji aborcji

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w "Faktach po Faktach" TVN, że jeśli ustawa o depenalizacji aborcji trafi na jego biurko, to jej nie podpisze. "Dla mnie aborcja to jest zabijanie ludzi" - powiedział prezydent w rozmowie z Marcinem Wroną.

fot. IAEA Imagebank/Flickr CC BY 2.0

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Spotkaniu Głów Państw i Szefów Rządów państw NATO w Waszyngtonie. Odbywają się tam uroczystości z okazji 75. rocznicy podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego. Prezydent udzielił wywiadu telewizji TVN, w którym odniósł się m.in. do procedowania w Sejmie zgłoszonego przez klub Lewicy projektu ustawy o depenalizacji aborcji.

Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli ustawa o depenalizacji aborcji trafi na jego biurko, to jej nie podpisze. Dla mnie aborcja to jest zabijanie ludzi. Dla mnie jest to po prostu pozbawianie ludzi życia – powiedział prezydent.

Prezydent Duda: „kobiety, jeżeli dokonały aborcji, nie powinny być karane”

Jak dodał, „jedno jest pewne”. Kobiety, które są w ciąży, jeżeli dokonały aborcji, nie powinny być w żaden sposób karane, bo kobieta jest tutaj w szczególnej sytuacji. Nie wolno takich rzeczy robić. Natomiast inne osoby, które w jakiś sposób uczestniczyłyby w tym procederze, w sposób nielegalny, to ich penalizacja to jest zupełnie inna sprawa – podkreślił Andrzej Duda.

Reklama

W czwartek w Sejmie zostanie przedstawione sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej z prac nad ustawą dotyczącą depenalizacji aborcji. Komisja zarekomendowała uchwalenie projektu. Prawdopodobnie głosowanie nad nim odbędzie się na tym samym posiedzeniu Sejmu, w piątek.

ZOBACZ: Sejmowa komisja ponownie debatowała w sprawie liberalizacji przepisów aborcyjnych

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę