Nasze projekty

Poznań: jutro koncert bożonarodzeniowy „Wigilijna Tytka”

Andrzej Lampert, Justyna Steczkowska, Sound’n’Grace i Jacek Kowalski z udziałem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego to m.in. artyści, którzy wystąpią 19 grudnia na koncercie bożonarodzeniowym, wieńczącym ogólnopolską akcję Caritas „Tytka Charytatywna”. W wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, organizowanym w sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha Poznaniu, weźmie udział abp Stanisław Gądecki.

– Dla nas, poznaniaków, to słowo jest jasne, ponieważ w naszej gwarze oznacza ono papierową torbę. W ramach akcji tytkę należy wypełnić różnego rodzaju produktami przy okazji swoich własnych zakupów – mówił podczas konferencji prasowej ks. Marcin Janecki. Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej przypomniał, że na pomysł zorganizowania akcji „Tytka Charytatywna” wpadł kilka lat temu ks. Waldemar Hanas, ówczesny dyrektor diecezjalnej Caritas.

Ks. Janecki podkreślił, że w tym roku Caritas rozprowadziła na terenie archidiecezji ok. 20 tysięcy tytek w parafiach, szkołach i instytucjach. – Wypełnienie tytki produktami żywnościowymi to prosty, ale piękny gest, za pomocą którego możemy pomóc potrzebującym – zauważył ks. Janceki.

Reklama
Reklama

Koncert bożonarodzeniowy będzie nagrywany przez poznański oddział TVP, a zostanie pokazany w I i II dzień Świąt w telewizyjnej Dwójce o godz. 19.00. W trakcie emisji będzie można wesprzeć działania Caritas poprzez zbiórkę SMS-ową.

Reklama
Reklama

Wyjątkowy koncert w sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu poprowadzą Anna Popek oraz Przemysław Babiarz. W wydarzeniu wezmą udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Andrzej Lampert, Justyna Steczkowska, Olga Szomańska, Ania Lassota, chór Sound’n’Grace, Maleo, Maciej Balcer, a także mieszkający w Polsce wokalista i gitarzysta z Brazylii Amilcar Batista Cruz. Na ekranie pojawią się także The Scorpions i Sarah Brightman. Wykonawcom będzie towarzyszyć chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Piotra Deptucha.

Artyści zaprezentują polskie kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe w nowych aranżacjach. Wydarzenie zakończy wspólne wykonanie przez wszystkich artystów piosenki Zbigniewa Górnego „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Reklama

Organizatorami koncertu są Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Teatr Muzyczny w Poznaniu, TVP Oddział w Poznaniu, Miasto Poznań oraz Agencja Prestige MJM.


msz / Poznań
KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę