Powstała aplikacja mobilna o Męczennikach z Pariacoto

Nowenna, modlitwy, artykuły, życiorysy, miejsca związane z Męczennikami z Pariacoto – to wszystko znajduje się w darmowej aplikacji mobilnej "Męczennicy z Pariacoto".

Fot. franciszkanie.pl

Dlaczego aplikacja?

Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski – franciszkanie zamordowani w peruwiańskim Pariacoto 9 sierpnia 1991 r. byli młodymi ludźmi, którzy z entuzjazmem pracowali na misjach. Kochali ludzi, do których zostali posłani i chcieli być blisko ich spraw i trosk. Bł. Zbigniew pasjonował się wynalazkami i nowinkami techniki, miał zacięcie inżynierskie, ale też pomagał chorym. Bł. Michał pasjonował się fotografią, lubił śpiew i muzykę, wiele czasu spędzał z młodzieżą.

Dzięki aplikacji można lepiej poznać życiorysy błogosławionych. Ułatwia ona także modlitwę nowenną za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto, litanię oraz zawiera inne modlitwy. Aplikacja to także dostęp do wydarzeń związanych z męczennikami, które odbyły się lub odbędą w najbliższym czasie.

W zakładce „relikwie” można sprawdzić, czy w okolicy znajdują się relikwie I stopnia błogosławionych Michała i Zbigniewa albo gdzie odbędzie się najbliższe przekazanie relikwii – dotarcie do celu ułatwia specjalnie przygotowana mapa. W dziale artykuły znajdują się najciekawsze teksty o męczennikach. Aplikacja umożliwia także dodawanie próśb i podziękowań oraz świadectw o otrzymanych łaskach za przyczyną męczenników z Pariacoto.

Reklama
Reklama

Zawsze pod ręką

Przyjazny widok, zdjęcia i grafika związana z męczennikami, dostępność – to zalety aplikacji mobilnej. Męczennicy z Pariacoto – uśmiechnięci błogosławieni, którzy oddali życie za wiarę w Peru ponad 30 lat temu, mogą stać się przewodnikami na drogach życia.

Dlatego już dziś zachęcamy do pobrania aplikacji. A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o Zakonie Franciszkanów, do którego wstąpili błogosławieni Michał i Zbigniew, to w zakładce strony internetowe znajdziesz odnośnik do strony franciszek.pl, a tam wiele informacji o duchowości i stylu życia franciszkanów – zachęcają twórcy aplikacji.

Darmowa aplikacja mobilna Męczennicy z Pariacoto do pobrania: Google Play App Store

Reklama
Reklama

Anna Dąbrowska/Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto, franciszkanie.pl, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę