Nasze projekty

Polska premiera filmu z rolą Franciszka

Pierwszy film fabularny, w którym zagrał urzędujący papież nosi tytuł „Tam, gdzie mieszka Bóg” i już od 20 kwietnia będzie wyświetlany również w polskich kinach. To pełna przygód historia dzieci, które w górach próbują znaleźć Boga.

Ujęcia, w których bohaterowie filmu rozmawiają z papieżem nie są zaadoptowanymi na potrzeby filmu kadrami z innych wystąpień papieskich, lecz zostały specjalnie nakręcone w Watykanie. Pochodząca z Argentyny ekipa producencko-realizatorska wspomina, że było z tym trochę zamieszania. „Przygotowanie planu zdjęciowego, w tym rozmieszczenie kamer w Watykanie przy tamtejszych rygorystycznych względach bezpieczeństwa, zajęło cały dzień. Sam proces filmowania Franciszka przebiegł jednak szybko i sprawnie” – piszą twórcy w informacji prasowej. – Franciszek przemówił własnymi słowami. Wyjaśniliśmy mu tylko historię, a dalej poszło jak z płatka. On nie jest aktorem. Jest sobą. Także jest prawdziwy, co bardzo ważne – dodaje Andrea Iervolino, producent „Tam gdzie mieszka Bóg”.

Film w reżyserii Gracieli Rodriguez Gilio i Charlie Mainardi’ego to opowieść o przygodach chłopca imieniem Andrew, który postanawia uciec z domu w góry w poszukiwaniu niezwykłej świątyni, w której podobno można spotkać samego Jezusa. Poruszeni odwagą Andrew jego śladem ruszają szkolni przyjaciele, tak jak on przygotowujący się w tym roku do przyjęcia pierwszej Komunii św. Jedną z osób, które spotykają po powrocie do domu jest papież, którego zagrał właśnie Franciszek.
– Nasz film wyrósł z pragnienia Papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa – mówi współreżyserka filmu, Graciela Rodriguez.
– Papież Franciszek zawsze powtarza, że musi dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. On doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają oglądać filmy. Jest bardzo nowoczesną osobą – dodaje producent, Andrea Iervolino.

Właśnie Iervolino, w swojej karierze produkujący reklamy dla znanych marek, do spółki z Moniką Bacardi sfinansował powstanie dzieła. Twierdzi, że w ten sposób chciał w pewnym sensie spłacić dług wobec Kościoła. Swój pierwszy film producent nakręcił bowiem w wieku 15 lat właśnie przy pomocy lokalnej parafii, która użyczyła mu kostiumów i atelier. „Teraz miałem okazję zrobić film ze specjalnym udziałem papieża. Dla mnie to najważniejsza rzecz, jaką mogę zrobić w swoim życiu. Produkujemy nawet do dziesięciu filmów rocznie z wielkimi gwiazdami. Ale to nie jest tylko film. To coś naprawdę specjalnego – wyznaje Andrea Iervolino.
Dystrybucją filmu w Polsce zajmuje się Kino Świat, który zadbał również o polski dziecięcy dubbing. Polskiego lektora słychać tylko w trakcie scen z papieżem Franciszkiem.

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę