Nasze projekty

Pielgrzymka akademicka znów wyjdzie na szlak! Jak będzie wyglądać?

Bez limitów dla osób zaszczepionych, ale z możliwością udziału wyłącznie w całej pielgrzymce. Wiemy, jak będzie wyglądać tegoroczna Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.

Pielgrzymka akademicka wyruszy z Warszawy na Jasną Górę 5 sierpnia i potrwa, jak co roku, 10 dni. Bez żadnych limitów, mogą się na nią zapisać osoby w pełni zaszczepione, co najmniej 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki preparatu (lub jednej w przypadku J&J).

Zgodnie z obecnymi zasadami, w pielgrzymce może wziąć udział maksymalnie 300 osób niezaszczepionych. W przypadku WAPM, limit ten zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności „na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu”.

„Jest to rygor niezależny od nas, nałożony przez organy państwa, stąd prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości udanie się na szczepienie, by w naszej pielgrzymce mogło wziąć udział jak najwięcej osób. W przypadku wykrycia zakażenia COVID-19 na osoby niezaszczepione będzie mogła zostać nałożona kwarantanna instytucjonalna przez GIS” – przypominają organizatorzy pielgrzymki.

Reklama
Reklama

Na wydarzeniu W 2021 pójdę na Jasną Górę! – 41. WAPM opublikowaliśmy bardzo ważne informacje! Wstawiamy jeszcze tutaj,…

Posted by Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna on Thursday, June 10, 2021

Jak będzie wyglądać pielgrzymka?

Oczywiście, wszystkich pielgrzymów będą obowiązywały ograniczenia sanitarne m.in. zakaz mieszania się między grupami, mycie i dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury. Noclegi przewidziane są wyłącznie w namiotach.

Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie w formie elektronicznej. Jak co roku odbędzie się w dniach 5-14 sierpnia. „Będzie możliwość zapisania się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewidujemy jedynie przez pierwsze dni. Wykluczone będą możliwości odwiedzin na trasie, jak również dołączenie „tylko na weekend” -podkreślają organizatorzy.

Reklama
Reklama

W tym roku nie zabraknie również pielgrzymki duchowej, której uczestnicy – w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim – zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

Start zapisów planowany jest na 20 czerwca. Informacje >na stronie internetowej pielgrzymki.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę