Nasze projekty

„Papież światu”. Warszawskie muzeum upamiętni 45 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z okazji 45 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Właśnie ruszyły zapisy.

fot. materiały Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Międzynarodowa konferencja pt. „Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II” odbędzie się 17 października w siedzibie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Zapisy ruszyły na stronie: papiezswiatu.pl.

Muzeum Mt 5,14 w rocznicę pontyfikatu proponuje namysł nad szczegółowymi pytaniami o decyzyjność i sprawczość papieża. O jego wpływ na budzenie sumień, ale też strategię zmieniającą układy geopolityczne.

Tak zwane przymierze z prezydentem Ronaldem Reaganem, dialog z żydami, dalekowzroczność w budowaniu wizji Europy, w końcu wyzwania, takie jak ludobójstwa i wojny za czasów pontyfikatu, wciąż odkrywane zaniechania czy zbrodnie ludzi Kościoła, kwestie nominacji biskupich oraz stanowczość i niezmienność w kwestiach etycznych, to tylko niektóre z wątków, które zostaną podczas konferencji.

Reklama

Podczas tego wydarzenia będzie można usłyszeć wypowiedzi osób z Polski i z zagranicy, które są realnie zaangażowane w sprawy, o których będą mówić, m.in. Rocco Buttiglione, Juan Manuel Burgos, Piotr Czauderna, Myrosław Marynowich, George Weigel.

mat. prasowe, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę