Nasze projekty

„Papież światu”. Dziś międzynarodowa konferencja upamiętniająca 45. rocznicę wyboru Jana Pawła II [TRANSMISJA]

Zapraszamy do śledzenia transmisji konferencji pt. „Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II”.

Międzynarodowa konferencja pt. „Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II” odbędzie się dziś w siedzibie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Konferencję będzie można śledzić na YouTube pod poniższymi linkami w języku polskim i angielskim:

Muzeum Mt 5,14 w rocznicę pontyfikatu proponuje namysł nad szczegółowymi pytaniami o decyzyjność i sprawczość papieża. O jego wpływ na budzenie sumień, ale też strategię zmieniającą układy geopolityczne.

Reklama

W ten sposób chcielibyśmy zwrócić uwagę na to jak ważną postacią był Jan Paweł II, z naciskiem na jego rolę jako przywódcy. Niewątpliwie był on przywódcą światowego formatu, szczególnie w czasach Zimnej Wojny, kiedy współpracował z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reaganem, czy z brytyjską premier Margaret Thatcher. Chcemy opowiedzieć o wszystkich jego działaniach na rzecz skruszenia żelaznej kurtyny, ale i o tych po rozpadzie Związku Sowieckiego, kiedy nadal nadawał ton wielkiej polityce; spotykał się ze światowymi przywódcami, odnosił się do najważniejszych kwestii jakie były wtedy dyskutowane na świecie, czyli kwestii głodu, terroryzmu, wojen w różnych częściach świata. Papież nigdy nie był na to wszystko obojętny, warto o tym pamiętać. Chcemy także odnieść się do zarzutów wobec Jana Pawła II, nie chowamy głowy w piasek, nie będziemy udawać, że ich nie ma – powiedział w rozmowie z KAI Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Podczas tego wydarzenia będzie można usłyszeć wypowiedzi osób z Polski i z zagranicy, które są realnie zaangażowane w sprawy, o których będą mówić, m.in. Rocco Buttiglione, Juan Manuel Burgos, Piotr Czauderna, Myrosław Marynowich, George Weigel.

KAI, mat. prasowe, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę