Nasze projekty

Organizatorzy ŚDM 2016 spotkali się z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji

Kwestia wykorzystania częstotliwości radiowych do tłumaczeń podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, była głównym tematem dzisiejszego spotkania przedstawicieli krajowego i krakowskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży z KRRiT

Kwestia wykorzystania częstotliwości radiowych do tłumaczeń podczas ŚDM 2016 w Krakowie, była głównym tematem dzisiejszego spotkania przedstawicieli krajowego i krakowskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

 

Ze strony kościelnej w spotkaniu uczestniczyli bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski, bp Damian Muskus, koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie, bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu oraz ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. KRRiT reprezentował jej prezes Jan Dworak wraz z pozostałymi członkami.

Reklama

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie wskazali, że przygotowania do tego wydarzenia są dziś priorytetowym zadaniem Kościoła w Polsce. „O Światowych Dniach Młodzieży mówiliśmy nie tylko przez pryzmat ich duchowego wymiaru, ale również jako o szansie na promocję Polski” – poinformował bp Polak. Dodał, że przedstawiciele Kościoła zwrócili się z prośbą do KRRiT o udostępnienie w tym czasie częstotliwości radiowych, umożliwiających przekaz symultanicznych tłumaczeń na różne języki dla uczestników spotkania.

Według biskupa Polaka na ŚDM do Polski przyjechać może młodzież z ponad 100 krajów świata, posługująca się 34 językami, a sam Ojciec Święty będzie najprawdopodobniej używał języka włoskiego. W związku z tym rozmawiano o potrzebie uzyskania różnych częstotliwości radiowych, na których przekazywane byłoby tłumaczenie symultaniczne na oficjalne języki spotkania, wśród których są polski, włoski, angielski, francuski, niemiecki, czy hiszpański. Przedstawiciele KRRiT potwierdzili możliwość uruchomienia tego typu nadawania, zwłaszcza wobec planowanej cyfryzacji radia w Polsce. Ponadto zwrócono uwagę, że taki sygnał, oprócz analogowego i cyfrowego, mógłby być dostępny również przez Internet.


mp, rl / Warszawa

Reklama

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 06 maja 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite