Nasze projekty

Ołena Zełenska: mój mąż jest człowiekiem, który nigdy nie zawiedzie

"On zawsze taki był. Był człowiekiem, na którym można polegać. Człowiekiem, który nigdy nie zawiedzie. Który będzie trwał do końca" - mówi „Rzeczpospolitej” o mężu Wołodymyrze Zełenskim pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska.

fot. Olena Zelenska/Instagram.com

„Rzeczpospolita” zapytała Zełenską, czy chciałaby przekazać coś ukraińskim uchodźcom w Polsce, przede wszystkim kobietom i dzieciom. Żałuję, że nie mogę objąć każdej z nich. Łatwo sobie wyobrazić, jaką trudną drogę przeszły, uciekając z piwnic czy schronów w Mariupolu, spod ostrzału z Charkowa, z okupowanej Kijowszczyzny, a nawet ze Lwowa czy z Odessy, które również znalazły się pod ostrzałem rosyjskich rakiet – powiedziała.

Jednocześnie pierwsza dama wyraziła radość, że Ukraińcy są bezpieczni w Polsce. Bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że Polacy robią wszystko, żeby te kobiety i dzieci znowu zaczęły się uśmiechać i żeby stopniowo zaczęły się czuć jak w domu – wskazała.

„Widuję mojego męża tak samo jak państwo – w telewizji oraz na nagraniach wideo”

Zapytana o to, jak obecnie wygląda codzienność pierwszej damy, odpowiedziała, że wojna całkowicie wszystko zmieniła, w tym życie jej rodziny.

Reklama

Od 24 lutego widuję mojego męża tak samo jak państwo – w telewizji oraz na nagraniach wideo jego przemówień. A to dlatego, że od tego momentu zamieszkał on przy ulicy Bankowej, w swoim miejscu pracy. Dzieci są ze mną, ale oczywiście nasz rozkład dnia również uległ zasadniczym zmianom. Nie robimy żadnych planów na weekendy czy czas wolny. Na wojnie nie ma dni wolnych od pracy i czasu wolnego. Często nie wiesz nawet, jaki jest dzień tygodnia. Jest tylko to, co dzisiaj, to, co trzeba zrobić. Dzieci na przykład muszą się uczyć, oczywiście zdalnie – mówiła.

„On zawsze taki był. Był człowiekiem, na którym można polegać”

Zełenską zapytano również, czy wojna zmieniła jej męża. Z jakiegoś powodu często słyszę to pytanie. Ale wojna go nie zmieniła! Musicie państwo zrozumieć, że on zawsze taki był. Był człowiekiem, na którym można polegać. Człowiekiem, który nigdy nie zawiedzie. Który będzie trwał do końca. Po prostu teraz cały świat dostrzegł to, co wcześniej być może nie było dla wszystkich jasne – odpowiedziała pierwsza dama Ukrainy.

Jak podkreśliła, nie ocenia Rosjan na postawie ich deklaracji, ale czynów. Jestem przekonana, że Rosjanie chcą nas zniszczyć. Chcą dokonać ludobójstwa. I nie ma najmniejszego znaczenia, co mówią, bo ich słowa rozmijają się z czynami – dodała.

Reklama

kh, rp.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę