Nasze projekty

Oficjalne logo ŚDM zaprezentowano w Krakowie

Oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży zaprezentował dziś w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania. Zaprojektowały go Monika Rybczyńska i Emilia Pyza.

Znak ŚDM Kraków 2016 wpisany jest w kontur granic Polski. W jego centrum znajduje się krzyż, symbolizujący Chrystusa. Żółte koło oznacza położenie Krakowa i symbolizuje młodych ludzi. Z krzyża wypływa iskra Bożego Miłosierdzia, formą i kolorystyką nawiązująca do obrazu "Jezu, ufam Tobie". Logo jest ilustracją słów „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7), które zostały wybrane na temat spotkania. Kolory użyte w logo: niebieski, czerwony i żółty, nawiązują do oficjalnych barw Krakowa i jego herbu.

Podczas konferencji zaprezentowana została również oficjalna modlitwa Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Składa się ona z trzech części. Pierwsza jest zawierzeniem Miłosierdziu Bożemu każdego człowieka, szczególnie ludzi młodych. Druga część – to prośba o łaskę bycia miłosiernym. Trzecia część jest wezwaniem wstawiennictwa Matki Bożej i św. Jana Pawła II – patrona ŚDM.


krakow2016.com / Kraków

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę