Nasze projekty

Obrońcy życia po raz 38. pielgrzymowali na Jasną Górę

Modlitwa o wzmocnienie polskiego prawa chroniącego życie to jedna z głównych intencji 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę. Przedstawiciele ok. 60 wspólnot zrzeszonych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zaapelowali o pilne uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Obrońcy życia podkreślają, że agresja i ofensywa skrajnie feministycznych środowisk nie może usprawiedliwiać zaniechania działań na rzecz prawa do życia każdego człowieka, ani być pretekstem do zaniedbań w wychowywaniu i edukacji.

Długoletni prezes Federacji dr Paweł Wosicki podkreśla, że wielkim problemem jest relatywizacja wartości życia. – Na początku zmagaliśmy się z tym, że w łonie matki jest nie człowiek, a zlepek komórek. Dziś nauka daje takie argumenty, że nikt nie ma już takich wątpliwości – zauważył dr Wosicki.

Jego zdaniem „argumentacja przesunęła się w bardziej niebezpieczną stronę”. – Mówi się tak: no może jest to człowiek, ale jak ma się urodzić chory, nieszczęśliwy, niechciany, to może nie powinien żyć. To nowe argumenty, które relatywizują życie ludzkie, a do czego to prowadzi, to historia pokazała – przypomniał Wosicki. Zaznaczył, że „wartościowaniu życia ludzkiego na lepsze i gorsze trzeba się zdecydowanie przeciwstawiać”.

Reklama

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo powiedział w kazaniu, że „rodziny winny zabiegać jako pierwsze o to, ażeby prawa i instytucje państwa nie tylko nie naruszały praw i obowiązków rodziny, ale by je popierały i pozytywnie ich broniły”. – W tym sensie rodziny winny coraz lepiej sobie uświadamiać własną rolę współtwórców tzw. polityki rodzinnej oraz podejmować odpowiedzialność za przemianę społeczeństwa, w przeciwnym razie one pierwsze padną ofiarą zła, na które patrzyły obojętnie – mówił metropolita częstochowski.

Obrońcy życia zaapelowali do polityków o odwagę i zdecydowanie w stanowieniu prawa służącemu życiu. Do dziennikarzy i osób odpowiedzialnych za środki masowego przekazu o publikację materiałów afirmujących życie, pokazujących prawdę o tragicznych następstwach aborcji i rzetelne ukazywanie problematyki pro-life. Do lekarzy i pracowników służby zdrowia – o nie uleganie presji i kierowanie się sumieniem, a do wszystkich – o nie uleganie zniechęceniu i konsekwentne upominanie się o prawo do życia dla każdego, bez wyjątków.

Obrońcy życia zachęcają, by zbliżająca się uroczystość Zwiastowania i przypadający w tym terminie Dzień Świętości Życia, obchodzony w tym roku 9 kwietnia, był czasem szczególnej troski o dar życia i okazją do głoszenia prawdy o człowieczeństwie wszystkich istot ludzkich od momentu ich poczęcia i zdecydowanego upominania się o respektowanie przyrodzonego prawa do życia, które obecnie jest naruszane szczególnie w stosunku do dzieci prenatalnie chorych i dzieci poczętych metodą in vitro.

Reklama

KAI/awo

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite