Nasze projekty

Obraz Papieża ułożony z 20 tysięcy roślin

Osobę papieża Polaka, którego 100. rocznica urodzin była obchodzona 18 maja, można poznawać nie tylko za pomocą książek czy filmów. Chętnych, chcących to zrobić w otoczeniu przyrody, zaprasza Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie.

Niedaleko Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej znajduje się miejsce, które w szczególny sposób przypomina postać papieża Polaka. W Ogrodzie znaleźć można 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Jana Pawła II, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. – Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów, a także tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami naszego ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwala podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka – opisuje Magdalena Ficek.

Eksponowane fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz fotografów Andrzeja Lenia, Tadeusza Warczaka i Sławomira Mastka. W Ogrodzie zostały również umieszczone fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego, która jest niezwykłą biografią papieża Polaka, prezentującą jego świętość za pomocą zabawnych i wzruszających wydarzeń z jego życia. – Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Jana Pawła II. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” papieża Polaka – podkreśla Ficek.

Cały Ogród Jana Pawła II można również zobaczyć wchodząc na wieżę widokową. Umożliwia ona także przełamanie bariery lęku wysokości i podziwianie malowniczej panoramy Beskidu Małego. Więcej informacji o obiekcie dostępnych jest pod adresem www.ogrodjp2.pl.

Reklama
Reklama

KAI

fot. YouTube

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite