Nasze projekty

O. Manjackal znów przyciągnął tłumy. W Kielcach spotkał się z prawie 2 tys. wiernych

Z udziałem ponad 1800 wiernych rozpoczęły się w Kielcach rekolekcje w duchu nowej ewangelizacji, głoszone przez charyzmatycznego misjonarza z Indii o. Jamesa Manjackala. W ich programie są konferencje, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała oraz Msza św. koncelebrowana przez pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego.

Rekolekcje odbywają się w hali Targów Kielce i zakończą się w niedzielę 17 maja. Uczestniczą w nich nie tylko mieszkańcy Kielc ale zainteresowani z całej Polski oraz Niemiec, Litwy, Białorusi, Czech i Wielkiej Brytanii.

 

Codziennie spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się o 9 rano i trwają do ok. 19, z przerwami, w tym na obiad. W programie są konferencje misjonarza, wspólna modlitwa, śpiew, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Chorym uczestnikom rekolekcji pomaga ponad 50 wolontariuszy.

Reklama

 

Dziś o James Manjackal podkreślał ważność wiary w życiu chrześcijanina, mówił m.in. o tym, że to silna wiara czyni cuda. Opowiadał o młodym mężczyźnie, który początkowo po pobycie w Indiach i ezoterycznych doświadczeniach duchowych, za swoich bogów uznawał węża i mysz. Nawrócony, stał się gorliwym chrześcijaninem. Okrutnie zamordowany, poniósł śmierć za wiarę, niech chcąc się wyrzec Jezusa.

 

Reklama

– My nie doświadczamy zagrożeń wiary za cenę życia, a jednak pozostajemy obojętni – komentuje koordynatorka kieleckich rekolekcji, Bogumiła Wróblewska. Opowiada, że sama dzisiaj pomagała wstać z wózka inwalidzkiego dwóm osobom, uczestniczącym w rekolekcjach, które poszły potem o własnych siłach.

 

Wróblewska podkreśla, że rekolekcje, które prowadzi o. Manjackal zawsze są wydarzeniem gromadzącym rzesze ludzi chcących pogłębić wiarę, uporządkować swoje życie i doświadczyć bliskiej obecności Boga.

Reklama

 

Za obecność misjonarza i prowadzenie rekolekcji dziękował dziś bp Piotrowski. – Jeśli ktoś spotkał Chrystusa w swoim życiu, nie może zatrzymać Go dla siebie – mówił życząc obfitego „ewangelicznego posiewu”

 

O. James Manjackal jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Franciszka Salezego. Podczas swej posługi ten urodzony w Indiach misjonarz, odwiedził ponad sto krajów. W 1976 r. został wysłany przez zgromadzenie z misją ewangelizacji świata. Z daru jego nauczania i uzdrawiania skorzystały już tysiące ludzi. W głoszeniu Ewangelii jest otwarty, bezpośredni, ale też jasny w swych poglądach, wymagający i bezkompromisowy.

 

W Polsce gościł kilkanaście razy, za każdym razem spotykając się z rzeszami ludzi.
Jego rekolekcje składają się z części modlitewnych, w tym modlitw o uzdrowienie oraz konferencji, podczas których głoszona jest nauka w oparciu o Pismo Święte i zasady wypływające z nauczania Kościoła.

 

O. Manjackal nigdy nie nazywa siebie uzdrowicielem. Wielokrotnie powtarza, iż to nie on uzdrawia, lecz Jezus.

 

Pierwsze rekolekcje w Polsce o. James wygłosił w Warszawie w maju 2014 r. Wzięło w nich udział ponad 6000 osób z Polski i z zagranicy. Kolejne odbyły się w listopadzie 2014 r.

 

Organizatorem rekolekcji w Kielcach jest miejscowa parafia św. Krzyża. Swojego patronatu obok biskupa kieleckiego udzielił również prezydent Kielc – Wojciech Lubawski.

 


dziar / Kielce

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę