Nasze projekty

Zabił im córkę. Stał się ich synem – moc przebaczenia

- Kiedy przebaczasz, dajesz życie. Jeżeli powstrzymujesz przebaczenie, prowokujesz śmierć. Może czujesz, że to sprawiedliwe, że nie dajesz przebaczenia, może czujesz, że masz rację, że żywisz chęć zemsty, bo ta osoba cię skrzywdziła. Jeżeli powstrzymujesz przebaczenie, jak możesz posługiwać? Wszystko, co robisz jest fałszywe. Co nas odróżnia od ludzi tego świata? Zdolność, by odpuścić - mówił charyzmatyk Jude Antoine podczas spotkania w Warszawie

Reklama

„To historia pewnej katolickiej zakonnicy z Indii. Miała 41 lat, 22- letni mężczyzna złapał ją w autobusie. Właściciele terenu wynajęli zabójcę, by zabił zakonnicę, więc on zadźgał ją nożem. Zmarła na ulicy. Została zabita, bo pomagała biednym. 4 listopada tego roku została błogosławioną. Mężczyzna został skazany na 11 lat więzienia. Odeszła od niego żona, zmarł w tym czasie jego syn. Kiedy był w więzieniu, siostra zamordowanej zakonnicy go odwiedzała i okazywała miłość. On nie mógł tego pojąć „jakim cudem, ja zabiłem ci siostrę, a ty mnie odwiedzasz?”. Odpowiedziała mu: „mogę zaadoptować Cię jako mojego brata. Zabiłeś mi siostrę, a ja będę traktować cię jak brata”. Rodzina zamordowanej zakonnicy prosiła o wcześniejsze zwolnienie zabójcy. Zarządca miasta powiedział, że tylko chrześcijanie są zdolni do takiej postawy. „Jesteście dla wszystkich przykładem, zrobię wszystko, co możliwe, by uwolnić tego człowieka”. Zabójca po zwolnieniu z więzienia przyszedł do domu zamordowanej zakonnicy. Kiedy wszedł, jej mama przytuliła go i powiedziała: „zabiłeś mi córkę, a ja ci przebaczam. Jesteś moim synem. Witaj w domu”. Zabójca zapłakał, płakał. Jego życie się zmieniło. Nikt nie okazał mu nigdy takiej miłości. Nie mógł zrozumieć, że ta kobieta może przebaczyć. W konsekwencji, sam się nawrócił i rozwija dzieło misyjne w Indiach.”

Posłuchaj tej historii


Reklama
Reklama

Jude Antoine pochodzi z Kuala Lumpur w Malezji. Jest katolickim świeckim misjonarzem, ma 50 lat i doświadczenie posługi w 33 krajach na świecie. Posługuje tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim. Wspólnie ze swoją żoną Veronicą Antoine i ich dwiema córkami Lavinią (20 lat) i Alicją (19 lat), głoszą uzdrawiające doświadczenie Bożej miłości do zranionego i złamanego grzechem świata. Żyją tylko i wyłącznie z głoszenia Słowa Bożego od 1994 roku. Jude Antoine jeździ po całym świecie i głosi Słowo Boże opowiadając o swoim doświadczeniu wiary. Prowadzi też modlitwę o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Dał się poznać jako osoba, która o Bogu i wierze mówi w sposób tak żywy i naturalny, że porywa nawet najbardziej opornych słuchaczy. (źródło: http://magnaliadei.pl)

Spotkanie miało miejsce 15 listopada 2017 roku w Warszawie.

Zobacz całą konferencję


Reklama
Reklama

SalveTV

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę