Nasze projekty

Nowe informacje o obostrzeniach. Restrykcje przedłużone o tydzień

Minister zdrowia poinformował o przedłużeniu aktualnych obostrzeń z dwoma wyjątkami. Od poniedziałku, 19 kwietnia, otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Możliwe będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Przekazano także decyzje dotyczące obostrzeń w czasie majówki.

Jak zauważył minister zdrowia, w ostatnich 2-3 tygodniach widać było wyraźnie malejącą tendencję zakażeń. Obecnie, jego zdaniem, „apogeum trzeciej fali zakażeń” przeniosło się do szpitali.

W związku z aktualnymi danymi podjęto decyzję o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń z dwoma wyjątkami.

Otwarte żłobka i przedszkola

Od poniedziałku otwarte zostaną ponownie żłobka i przedszkole. Dotychczas z opieki organizowanej przez te placówki mogli korzystać tylko niektórzy rodzice, między innymi medycy czy pracownicy służb, a także pracujący w placówkach opiekuńczych dla dzieci poniżej 3 lat oraz w placówkach oświatowych, którzy wykonują pracę w miejscu pracy.

Reklama
Reklama

Ponadto dopuszczone będą rozgrywki młodzieżowe i rozgrywki sportu zawodowego na świeżym powietrzu. Na obiektach sportowych w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne.

Przedłużone obostrzenia

Poza tymi zmianami o tydzień – do 25 kwietnia – przedłużono dotychczasowe obostrzenia. W kościołach obowiązuje limit 1 os. na 20 m, obowiązkowe jest także zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

W dalszym ciągu zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 mkw. Nieczynne pozostają centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Oprócz tego w placówkach handlowych obowiązują limity osób: w sklepach do 100 metrów kwadratowych 1 osoba na 15 metrów, a w większych 1 osoba na 20 metrów powierzchni.

Reklama
Reklama

Zakaz działalności obejmuje także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce. W dalszym ciągu zamknięte są restauracje, szkoły, teatry, kina, czy galerie sztuki.

Majówka – hotele będą zamknięte

Inaczej będzie w przypadku hoteli i miejsc noclegowych (z wyjątkiem wyjazdów służbowych). Tu przedłużenie obostrzeń wyniesie 2 tygodnie – będą one zamknięte do 3 maja. Zapowiedź przedłużenia tych obostrzeń pojawia się już teraz, ze względu na osoby, które planowały wyjechać na majówkę.

os/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę