Nasze projekty

Noc Konfesjonałów w Kaliszu

W piątek 21 grudnia w 9 kościołach Kalisza odbędzie się Noc Konfesjonałów, czyli długi dyżur spowiedniczy, który potrwa do późnych godzin nocnych. Sakramentu pokuty będzie udzielało ponad 100 kapłanów.

Organizatorem Nocy Konfesjonałów w Kaliszu jest Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00-23.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Narodowym Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego – kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele Świętej Rodziny (Rogatka), kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (os. Dobrzec), kościele św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody), kościele ojców franciszkanów (ul. Św. Stanisława).

W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą siostry z różnych zgromadzeń zakonnych z diecezji kaliskiej oraz wierni.

Reklama
Reklama

– Pan Bóg nieustannie czeka na człowieka. Czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, czas adwentu to dobra okazja, by pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Po raz kolejny w Kaliszu będziemy przeżywali Noc Konfesjonałów. Kapłani będą posługiwali w konfesjonale, aby przybliżać nas do Pana Boga – mówi ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Duchowny podkreśla, że Noc Konfesjonałów w Kaliszu to sprawdzone duszpasterskie działanie skierowane do osób, które w atmosferze ciszy i spokoju będą mogły zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. – Mamy nadzieję, że wiele osób skorzysta z tej szansy, szczególnie w tym zabieganiu świątecznym, by szukać tej chwili zatrzymania, by otworzyć swoje serce na to co najważniejsze, czyli na przychodzącą miłość. Ktoś kiedyś powiedział, że Pan Bóg może zrobić w stronę człowieka tysiąc, a nawet milion kroków, ale ten ostateczny krok zawsze należy do człowieka. Ta Noc Konfesjonałów to dobra okazja, aby zbliżyć swoje serce do Boga – zachęca ks. Mateusz Puchała.

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w konfesjonale posługę będzie pełnił także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite