Nasze projekty

Nieznane fakty z życia ks. Popiełuszki. Wyjątkowe spotkanie w Warszawie

W rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się spotkanie z Ewą K. Czaczkowską i Tomaszem Wiścickim - autorami nowego, poszerzonego, bestsellerowego wydania biografii błogosławionego.

Fot. Materiały Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła

Czterdzieści lat od zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki i czternaście lat od jego beatyfikacji, swoją premierę ma uzupełniona wersja jedynej takiej opowieść o życiu tego kapłana, który po czterdziestu latach od męczeńskiej śmierci wciąż ma nam wiele do powiedzenia.

„Ksiądz Jerzy wyzwalał ludzi do życia w prawdzie i miłości, wiedząc doskonale, że od życia wewnętrznego jednostki zależy jakość życia społecznego” – piszą autorzy biografii.

CZYTAJ>>> Najpiękniejsze myśli ks. Jerzego Popiełuszki

Reklama

Ks. Popiełuszko. Nieznane fakty, świadectwa, dokumenty, nagrania

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej biografii autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego to pełna opowieść o życiu ks. Jerzego Popiełuszki i jego kulcie, ze świadectwami osób, które doznały łask za jego wstawiennictwem. Autorzy dotarli do kilkudziesięciu świadków życia ks. Jerzego, przeanalizowali setki dokumentów i nagrań. W książce przytaczają wszystkie hipotezy dotyczące porwania i śmierci tego kapłana.

„Śmierć ks. Jerzego Popiełuszki według protokołu sekcji zwłok musiała nastąpić dwie godziny po porwaniu” – dodają autorzy.

ZOBACZ>>> Męczeństwo ks. Popiełuszki oczami oprawców

Reklama

Wyjątkowe spotkanie autorskie. Już 6 czerwca

Autorzy książki – wydanej w roku 40. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki – przytaczają nieznane wcześniej relacje świadków Błogosławionego, odnalezione jego kazania i wywiady dla mediów krajowych (podziemnych) i zagranicznych. W biografii dopisali nowe rozdziały dotyczące rozwoju kultu bł. ks. Popiełuszki, opisali kolejne łaski i cuda za jego wstawiennictwem.

O tym co nowe, i o tym, co wciąż jest bezcenne, istotne i aktualne, autorzy biografii ks. Jerzego Popiełuszki będą rozmawiać z Czytelnikami, w rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, 6 czerwca, o godz. 19.00. Spotkanie, które poprowadzi Paweł Kęska, odbędzie się w Domu Pielgrzyma Amicus przy kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2, w Warszawie.

Reklama

mat.prasowe/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę