Nasze projekty

35 rocznica śmierci ks. Jerzego. Co się będzie działo?

Msza w intencji kanonizacji, wieczór świadków, gra miejska, konkurs literacki - to wszystko złoży się na obchody 35. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Rocznica przypada w sobotę 19 października.

Reklama

Oto przygotowany przez Archidiecezję Warszawską kalendarz wydarzeń:

  • Piątek, 18 października, godz. 19.00, w Domu Amicus przy Parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędzie się Wieczór Świadków – otwarte spotkanie z pięcioma świadkami życia księdza Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia – od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości oraz próba odpowiedzi na pytanie, czym jest świętość?
  • Sobota, 19 października, godz. 18.00 kościele św. Stanisława Kostki kard. Kazimierz Nycz będzie sprawował uroczystą liturgię w intencji kanonizacji bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W jej trakcie nastąpi poświęcenie kaplicy z relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci ks. Jerzego.
  • Niedziela, 20 października, godz. 10.00 – 16.00 – rodzinna gra miejska „Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia księdza Jerzego Popiełuszki. Wielopokoleniowa gra miejska będzie skłaniała do dialogu dotyczącego historii oraz wartości.

Ponadto:

  • W ramach obchodów powstała nowoczesna, narracyjna strona internetowa zawierająca 53 dźwiękowe wypowiedzi i 17 filmów z rejestracją świadków życia księdza Popiełuszki oraz liczne zdjęcia i skany dokumentów. Pierwszy raz w historii prezentowany jest tam zbiór nagrań wszystkich homilii z Mszy za Ojczyznę odprawianych za życia ks. Jerzego Popiełuszki oraz nagrania rejestrujące ostatnie jego publiczne wystąpienia w Bydgoszczy 19 października 1984 r. >> www.muzeumkspopieluszki.pl
  • Ogólnopolski konkurs literacki „Dobrem Zwyciężaj” przeznaczony dla uczniów liceów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Kard. Kazimierz Nycz, Minister Edukacji Narodowej oraz aktor Adam Woronowicz. Partnerem przedsięwzięcia jest IPN, który przygotował lekcję historii dla licealistów opartą na faktach z życia ks. Jerzego Popiełuszki. http://muzeumkspopieluszki.pl/konkurs-literacki/

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę