Nasze projekty

„Niezastąpieni” pomogą dzieciom, które potrzebują domu

Projekt "Niezastąpieni" jest ukierunkowany na pomoc dzieciom odebranym, z różnych powodów, od biologicznych rodziców oraz rodzinom, które zdecydowały się stworzyć im domy zastępcze.

Sensem przedsięwzięcia jest pomoc w umieszczeniu dzieci w chrześcijańskich rodzinach. Wierzymy, że taki cel może zaowocować zmianą przyszłości dla tych dzieci, które już na starcie swojego życia doświadczyły traumy – podkreślają pomysłodawcy „Niezastąpionych”.

Jak dodają, zależy im, aby dzieci wychowywały się w środowisku przepełnionym dobrymi wartościami i poznawały Boga poprzez pokazywaną im codziennie ewangelię w praktyce, którą żyją dorośli przyjmujący je pod swój dach.

Czas, w którym zainaugurowano kampanię jest szczególny, ponieważ papież ogłosił 2021 Rokiem św. Józefa. A on jako pierwszy stał się wzorem ciepłego i opiekuńczego rodzica zastępczego dla narodzonego Jezusa – zaznaczają.

Reklama
Reklama

Wsparcie rodzin zastępczych

„Niezastąpieni” mają także wesprzeć funkcjonujące już rodziny zastępcze, aby mogły uzyskać wsparcie w wychowaniu dzieci poprzez dostęp do specjalistów i ekspertów, jak również pomoc w wyjazdach wakacyjnych czy nauce.

Tak naprawdę chcemy angażować całe społeczeństwo, tworząc społeczność, która wspólnie podejmie działania wspomagające opiekę nad sierotami. Będziemy budować społeczność złożoną z rodzin zastępczych oraz osób, które chcą wspierać inicjatywę – podkreślają organizatorzy projektu.

Dlaczego „Niezastąpieni”?

Nazywamy się „Niezastąpieni”, bo mamy poczucie, że więzy rodzinne, które tworzą się w wyniku codziennego przebywania ze sobą, są niezastąpione i żadna, nawet najlepsza opieka materialna w placówkach, gdzie dzieci oczekują na dom, nie jest w stanie wynagrodzić braku mamy i taty – nawet tych zastępczych, oraz funkcjonowania w normalnym domu – tłumaczą.

Reklama
Reklama

Odpowiedzialni za projekt mają nadzieje, że pomoże on w zbudowaniu dzieciom lepszej przyszłości i otworzy przed nimi nowe możliwości.

Inauguracja kampanii

Kampania zostanie zainaugurowana 19 marca 2021 roku na gali, w czasie której gościom zostanie przybliżona misja i cel projektu „Niezastąpieni”. To również spotkanie z tymi, którzy podjęli się ważnego zadania tworzenia domów zastępczych.

Projekt jest realizowany przez dwa podmioty: Fundację „Edukacja z Wartościami” oraz Apostolski Ruch Wiary.

Reklama

Więcej informacji na stronie internetowej >>>TUTAJ<<<

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę