Nasze projekty

Niepokalanów Lasek zaprasza dzieci na rekolekcje

Niepokalanów Lasek - ośrodek rekolekcyjny stworzony jeszcze przez św. Maksymiliana organizuje co roku zimowe i letnie turnusy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Teraz zaprasza do zapisów dzieci na czas najbliższych ferii zimowych.

Oferta organizowanych tu rekolekcji dla dzieci i młodzieży ma być odpowiedzią na zalew różnych ideologii, którymi karmieni są młodzi ludzie. – Niepokalanów Lasek stanowi dla nich miejsce, w którym głosi się im prawdę, naucza Ewangelii i pokazuję jak dobrze żyć, nawzajem się szanować i pomagać – zauważa o. Piotr M. Socha, redaktor naczelny Rycerstwa Niepokalanej. 

Rekolekcje mają być przede wszystkim czasem spędzonym z wyjątkowymi ludźmi pod opieką Maryi. – Ten czas młodzież i dzieci pożytkują na modlitwę, integrację, wspólne poznawanie świata, rozmowy i zabawę. Uczą się, co to znaczy kochać Niepokalaną, do czego zachęcał św. Maksymilian Kolbe – mówi o. Piotr Socha. Podczas każdego turnusu rekolekcji nad uczestnikami czuwa wykwalifikowana kadra wychowawców, którzy służą najmłodszym przez cały czas. Włączają się też ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa, by służyć możliwością rozmowy. Zwieńczeniem rekolekcji w Lasku jest wstąpienie do Rycerstwa Niepokalanej, stowarzyszenia założonego przez św. Maksymiliana ponad 100 lat temu. – Kochani rodzice, najlepsze, co możecie zrobić dla swojego dziecka to zawierzyć je Maryi. Ona się nim zajmie i sprawi, że wyrośnie na dobrego człowieka – przekonuje franciszkanin. 

W ofercie  zimowej są cztery turnusy rekolekcji dla dzieci i młodzieży od 26 stycznia do 16 lutego 2019 roku. Dzieci i młodzież można zgłaszać mailowo pod adresem: [email protected]

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite