Nasze projekty

Nie żyje proboszcz jednej z parafii archidiecezji częstochowskiej. Zginął w tragicznym wypadku

Ks. Mirosław Rapcia był proboszczem parafii w Białej koło Wielunia. Zginął w sobotę w wypadku samochodowym.

fot. Parafia św. Piotra w okowach w Białej/facebook.com

„Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Wczoraj w wypadku samochodowym zginął nasz Proboszcz Ks. Mirosław Rapcia. Polecamy Go Bożemu miłosierdziu” – poinformowała w niedzielę parafia św. Piotra w okowach w Białej.

Dalsza część materiału poniżej.

CZYTAJ>>> Ks. Olszewski „schudł w areszcie 15 kg”. Adwokat: „jest w złym stanie fizycznym”

Reklama

Proboszcz zginął w wypadku samochodowym

Ks. Mirosław Rapcia, proboszcz tej parafii zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce 29 czerwca w Opatowie w powiecie kłobuckim. Jak przekazali kłobuccy policjanci, „58-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, jadąc w kierunku Krzepic, z nieustalonych dotychczas przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z ciężarową lawetą iveco, którą kierował 37-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego”.

Niestety, pomimo reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń 58-letni ksiądz zmarł na miejscu. Dokładne przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

O tragicznej śmierci kapłana z archidiecezji częstochowskiej poinformowała w mediach społecznościowych także Wieluńska Pielgrzymka Do Częstochowy, której wielokrotnym uczestnikiem był ks. Mirosław Rapcia. „Dotarła do nas bardzo smutna informacja, swoją ziemską pielgrzymkę zakończył Ksiądz Mirosław Rapcia – proboszcz parafii w Białej, który wielokrotnie pielgrzymował z nami na Jasną Górę. Zawsze z uśmiechem i życzliwością maszerował z przodu pielgrzymki. Polecamy Księdza Mirka modlitwie wszystkich pielgrzymów” – można przeczytać.

Reklama

Dalsza część materiału poniżej.

Ks. Mirosław Rapcia urodził się w 1965 roku w Częstochowie. Kapłanem został w 1992 roku. Proboszczem parafii św. Piotra w okowach w Białej był od 2008 roku.

PRZECZYTAJ>>> Wyjechał w Bieszczady i wybrał życie pustelnika, choć nie jest duchownym!

Reklama

W środę pogrzeb tragicznie zmarłego proboszcza

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego kapłana potrwają dwa dni. 3 lipca w kościele parafialnym w Białej o godzinie 19:30 odbędzie się Msza św. żałobna, której przewodniczyć będzie bp Jan Wątroba. Następnego dnia, również w kościele w Białej odbędzie się Msza św. pogrzebowa, w koncelebrze bp. Jana Wątroby, bp. Andrzeja Przybylskiego oraz bp. Antoniego Długosza. Po Mszy św. ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.

wielun.naszemiasto.pl, klobuck.policja.gov.pl, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę